Zdecyduj się na masaż

Współczesne tempo życia sprawia, że człowiek często czuje się zmęczony, spięty i obolały. Godziny spędzone za biurkiem, kierownicą samochodu czy podczas podnoszenie ciężkich przedmiotów znacznie obciążają mięśnie i kręgosłup. Masaż jest idealnym sposobem, by zrzucić z siebie zmęczenie i skutecznie się zrelaksować.

Korzystanie z zabiegu relaksacyjnego, jakim jest masaż, z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność, w związku z czym przybywa miejsc, gdzie można tej przyjemności zakosztować. Oferta masaży jest niezwykle szeroka i pozwala nie tylko wypocząć, ale także poprawić kondycję ciała. Warto udać się do SPA lub salonu kosmetycznego, by zafundować sobie profesjonalny masaż. Klienci mogą wybierać w bogatym wachlarzu usług, takich jak:

  • Masaż klasyczny/leczniczy, który pomaga zredukować napięcie mięśni i poprawia elastyczność mięśni. Jest idealny do likwidowania długotrwałego stresu i kojenia nerwów.
  • Masaż relaksacyjny, stanowiący doskonałą alternatywę odpoczynku. Pomaga zrzucić nagromadzone stresy, ukoić nerwy i osiągnąć harmonię ciała i ducha.
  • Masaż sportowy – idealny, by ulżyć ciału, które jest zmęczone po wzmożonym wysiłku fizycznym. Przygotowuje również ciało przed kolejną porcją aktywności.
  • Drenaż limfatyczny – niezwykle pomocny w procesie wyszczuplania i ujędrniania ciała.
  • Masaż niemowlęcy – doskonale koi maluszka, łagodzi kolki i napięcia, ułatwia zasypianie.
  • Masaż z pomocą gorących kamieni – to przyjemne ciepło płynące ze specjalnych kamieni i masaż usprawniający krążenie krwi.

 

Chociaż zabieg masażu jest najczęściej kojarzony z partiami ciała w okolicach pleców, barków, czy karku, to można mu poddawać wiele części ciała. Wielkim powodzeniem cieszy się masaż stóp. Stopy są mapą punktów powiązanych z różnymi częściami ciała. Naciskanie ich przynosi więc nie tylko relaks samym stopom, ale także i całemu ciału. Specjalista wie, w którym miejscu masować, by pozbyć się z ciała klienta bólu lub zmęczenia.

Popularne są również masaże twarzy. Warto pamiętać, że tego typu zabieg pomaga poprawić krążenie krwi pod skórą, dzięki czemu lepiej wchłaniają się i działają kosmetyki. Masaż twarzy pomaga pozbyć się napięcia, sprawia, że twarz się wygładza, a przemęczenie znika.

Warto pamiętać, że masaż jest zabiegiem, który ma ogromny wpływ na kondycję ciała. Ciało należy więc oddawać wyłącznie w ręce fachowca, który posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie. Sam zabieg masażu nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak przed każdym zabiegiem masażysta powinien przeprowadzić wywiad, by wykluczyć przeciwwskazania. Przede wszystkim należy udzielić informacji na temat przewlekłych chorób, oraz przyjmowanych lekarstw.

Osoby, które borykają się z chorobą zwyrodnieniową muszą się przygotować na konieczność wykonania badania rtg kręgosłupa. Masażysta powinien o takie badanie poprosić.

Masaż to doskonały relaks dla osób, które czują długotrwałe zmęczenie lub napięcie. Równocześnie idealnie sprawdza się przy wszelkiego rodzaju bólach pleców, kręgosłupa, karku czy barków. Warto zafundować sobie tę przyjemność.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.