Wybierz koszulę nocną, w której poczujesz się jak bogini

Wybór odpowiedniej koszuli nocnej jest niezwykle ważny z punktu widzenia komfortu snu, który z kolei ma wpływ na jego jakość i w rezultacie nasze samopoczucie. Dlatego wybór koszuli nocnej powinien być niewątpliwie szczególnie przemyślany. Warto zapoznać się z kryteriami, które powinny determinować wybór nocnej koszuli.

Materiał

Najważniejszym aspektem, którym należy się kierować przy wyborze koszuli nocnej jest materiał, z którego została wykonana. Powodów jest kilka i jednym z nich jest temperatura. Ma ona szczególne znaczenie dla kobiet po menopauzie, które często cierpią z powodu nadmiernej temperatury ciała i z tego powodu są chętne wybrać koszule nocne, które ogrzewają je w mniejszym stopniu niż piżamy. Osoby, które chcą kupić koszulę nocną zapobiegającą nadmiernemu poceniu się ciała, powinny wybrać taką, która jest wykonana z naturalnego materiału. Sztuczne materiały są bowiem o wiele bardziej “duszące”.

Przy wyborze materiału warto również zwrócić uwagę na teksturę. O ile satyna potrafi być niezwykle miła w dotyku, jeszcze przyjemniejszy potrafi być jedwab, który jest naprawdę niezwykle lekki. Bardzo zmysłowym materiałem jest również szyfon, który w bardzo atrakcyjny sposób zaznacza kształty kobiety. Ryzykownym materiałem jest natomiast nylon, który potrafi być nieprzyjemny w dotyku.

Szukając bardziej eleganckiej koszuli nocnej, warto kupić koszulę zrobioną z jedwabiu lub satyny, ponieważ te materiały nie tylko wyglądają pięknie, ale i są niezwykle komfortowe – chociaż jeśli chodzi o ten drugi materiał, lepiej unikać sztucznej satyny, która może powodować wspomniane już nadmierne pocenie się. Kobiety o nieco większych rozmiarach powinny zwrócić uwagę na odbijające światło właściwości satyny, które mogą optycznie powiększyć noszącą ją osobę.

Kolor i rozmiar

Chcąc dobrze wyglądać w koszuli nocnej, trzeba oczywiście również zwrócić uwagę na kolor. Najczęściej produkowane są koszule nocne w kolorach czerni i bieli, jednak te barwy nie pasują równie dobrze do każdej kobiety. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie dużej ilości kolorów. Ciekawym pomysłem są koszule dobrane kolorem do oczu noszącej je kobiety.

Kwestia rozmiaru jest niezwykle istotna przy doborze koszuli nocnej. Kobiety, których rozmiar bioder jest sporo większy niż szerokość klatki piersiowej mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie koszuli. Zazwyczaj bowiem koszule nocne są najwyżej o 5 cm szersze w biodrach niż w klatce piersiowej, a dla wielu kobiet to nie wystarczy. W takim przypadku warto zainteresować się opcją uszycia koszuli na miarę. Należy dokładnie przemyśleć tę kwestię, ponieważ dobre dopasowanie koszuli nocnej do kształtu ciała jest szalenie istotne zarówno z perspektywy wyglądu, jak i komfortu.

Kierując się powyżej opisanymi kryteriami, można bez większego kłopotu znaleźć koszulę nocną, która jednocześnie będzie wyglądać niezwykle elegancko i zapewni bardzo komfortowy wypoczynek. Każda kobieta chce zachwycać wyglądem i cieszyć się zdrowym snem, dlatego wybór bardzo dobrej nocnej koszuli jest niezwykle istotny.

W: Główna, Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.