Właściwości i zalety szarego mydła

Screenshot_1W dzisiejszych czasach poszukujemy coraz to nowszych metod, aby dbać o naszą skórę. Stosujemy zatem większość preparatów, które mają na celu poprawę nie tylko samego wyglądu ale i kondycji cery. W związku z tym zakupujemy kremy, balsamy, żele do mycia twarzy oraz wiele innych preparatów, które mają naszą skórę udoskonalać pod każdym względem.  Zapominamy jednak o jednej zasadniczej zasadzie. Najprostsze, a zarazem najmniej chemiczne i urozmaicone rozwiązania są dla nas najlepsze. Dlaczego? O tym możemy przekonać się bardzo szybko przy użyciu środka kosmetycznego, oczyszczającego, wyróżniającego się wielofunkcyjnym działaniem. Chodzi o szare mydło.

W ostatnim czasie bardzo często słyszymy o jego wadach jak wysuszanie skóry, brak właściwości pielęgnacyjnych czy zabezpieczających skórę zarówno ciała, jak i samej twarzy. Po dłuższym i prawidłowym jego stosowaniu będziemy mogli się przekonać, że to o czym nas tak uświadamiano nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Warto przełamać się i zacząć stosować ten sprawdzony, jak i tani środek. Przede wszystkim mydło bardzo dobrze sprawdza się w przypadku mycia ciała. Działa bakteriobójcze, idealnie sprawdza się w przypadku skóry delikatnej, alergicznej, jak i ze skłonnościami do wyprysków. Działa owszem wysuszająco, ale to wysuszanie nie jest na wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu mydła mamy pewność, że nasza skora została bardzo dobrze oczyszczona, a to przecież podstawa do dalszych zabiegów kosmetycznych. Warto pomyśleć po zastosowaniu szarego mydła o pielęgnacji w postaci odpowiedniego kosmetyku czyli balsamu do ciała czy kremu do twarzy. Pamiętamy jednak, że krem kremowi nie jest również równy. Wybierajmy te, które nie zawierają dużych ilości substancji zapachowych. Jest t składnik, który nie ma żadnych pozytywnych wartości ani pielęgnacyjnych ani też zabezpieczających. Przy wyborze takiego rodzaju kosmetyku zapewniamy sobie przyjemny zapach kremu, a skórze nie do końca zdrowy dodatek kosmetyczny. Ponadto zwróćmy uwagę, że większość alergii objawia się przy stosowaniu balsamów jak i kremów, które są perfumowane. Bardzo dobrym sposobem jest podczas kąpieli zastosować płatki mydlane, które można wykonać samemu ścierając mydło na tarce lub skracając je nożem. Dzięki temu nasza skóra poprawi swoją elastyczność. Szare mydło jest bardzo dobrym preparatem do pielęgnacji skóry od najmłodszych lat. Zauważmy, że skóra osób starszych jest czasami w dużo lepszej kondycji niż osób starszych i nie ma tutaj znaczenia wpływ środowiska zewnętrznego, a bombardowanie skóry coraz nowszymi rozwiązaniami.

Zanim dokonasz kolejnego zakupu, kremu, balsamu czy też po prostu preparatu oczyszczającego, pomyśl czy to nie kolejne wyrzucone pieniądze w błoto. Spróbuj najprostszego rozwiązania, a jeśli okaże się ono nieodpowiednie dla twojej skóry, dopiero zacznij szukać innych rozwiązaniach, starając się skupiać na produktach kosmetycznych, które mimo wszystko mają w sobie jak najmniej interwencji chemicznych. Cena jak i sam zapach kosmetyku, który gości na naszej półce nie zawsze jest odzwierciedleniem tego, co tak naprawdę jest nam w stanie zaoferować.

W: Porady, Uroda Tags: 

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.