Właściwa higiena intymna kobiet

friend-1107005_1280O tym, że higiena okolic intymnych jest koniecznością, nie trzeba nikogo przekonywać, wypada jednak wciąż przypominać, jakie są zasady właściwego dbania o te rejony ciała. Szczególną troskliwość powinny wykazywać panie, z uwagi na specyfikę budowy i funkcjonowania kobiecego ciała i wiążące się z tym, większe ryzyko infekcji i podrażnień tych delikatnych okolic. Nieodpowiednie nawyki pielęgnacyjne, choć praktykowane w dobrej wierze, mogą niekiedy przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Oczyszczanie, ale bez przesady

Jak każda inna część ciała, strefy intymne potrzebują regularnego podmywania, które usunie gromadzące się tu zanieczyszczenia, mogące łatwo doprowadzić do rozmaitych, nieprzyjemnych, a czasem nawet groźnych infekcji. Jednak także zupełne pozbawienie okolic intymnych naturalnej powłoki bakteryjnej, może być przyczyną kłopotów, bowiem obecna tu mikroflora jest naturalną barierą dla potencjalnie groźnych mikrobów. Dlatego ważne jest, by stosować specjalnie opracowane preparaty, dedykowane pielęgnacji tych stref. Płyn do higieny intymnej to specyfik skomponowany z takich substancji myjących, które usuwają zanieczyszczenia, ale nie zmieniają naturalnego i właściwego, kwaśnego odczynu obecnej tu mikroflory bakteryjnej. Z tego powodu dla pań niekorzystne jest także częste korzystanie z kąpieli, do których używa się aromatycznych płynów.

Inne dobre nawyki

Podczas kąpieli niewskazane jest używanie gąbek czy myjek – takich akcesoriów używa się wielokrotnie, a na wilgotnych przedmiotach tego typu łatwo namnażają się bakterie i grzyby. Na rynku dostępne są ponadto różne pomysłowe warianty kosmetyczne, w rodzaju na przykład nasączanych chusteczek, przeznaczonych do utrzymywania higieny stref intymnych podczas podróży. Przed wyborem tego rodzaju produktów warto upewnić się, że ich skład jest pozbawiony substancji zapachowych, które mogą wywoływać podrażnienia i uczucie świądu. Nie bez wpływu na równowagę w strefach intymnych jest rodzaj noszonej bielizny. Najrozsądniejszym wyborem jest unikanie tkanin sztucznych i preferowanie naturalnych, najlepiej bawełnianych.

W: Kosmetyki

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.