Walka z przebarwieniami twarzy

Lato jest okresem, kiedy twarz i ciało jest poddawane długotrwałemu i intensywnemu działaniu promieni słonecznych. Nadmierna ekspozycja na słońce nie jest zdrowa dla skóry, powoduje jej szybsze starzenie, może także powodować groźne choroby, np. nowotwór skóry. Zdarza się także, że po lecie pojawiają się nieestetyczne przebarwienia na twarzy. Wiele pań szuka sposobu, by z nimi walczyć i likwidować je.

Przebarwienia na twarzy pojawiają się przede wszystkim u tych osób, które nie dbają o właściwe zabezpieczenie skóry przed zgubnym wpływem promieni słonecznych. Przebarwienia mogą pojawiać się w wielu miejscach, ale najczęściej dotykają skóry twarzy, ramion, dłoni czy dekoltu. Przebarwienia na twarzy rzucają się w oczy i sprawiają, że skóra wygląda starzej, więc warto zadbać o zabezpieczenie jej przed promieniowaniem, a jeśli pojawią się już przebarwienia – rozpocząć z nimi walkę.

Przebarwienia na twarzy mogą mieć bardzo różnorodne zabarwienie: od ciemnożółtego po ciemnobrązowe i w dużej mierze od ich intensywności zależy metoda ich usuwania i jej skuteczność. Z niewielkimi przebarwieniami można walczyć w warunkach domowych, jednak jeśli przebarwienia są bardzo intensywne, konieczna może okazać się wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Niewielkie przebarwienia na twarzy można tuszować kosmetykami, jednak większość pań preferuje bardziej skuteczne rozwiązania. Na półkach drogerii znaleźć można szeroką gamę kosmetyków, które radzą sobie z usuwaniem przebarwień powstałych w wyniku kontaktu ze słońcem lub wahań hormonalnych. Warto bowiem pamiętać, że przebarwienia na twarzy nie powstają wyłącznie z winy słońca, ale również zaburzeń hormonalnych, jak i również w wyniku starzenia się skóry.

Zanim zacznie się stosować kosmetyki wybielające przebarwienia na twarzy, warto wykonać peeling złuszczający. To doskonały sposób, by usunąć martwe komórki naskórka i pobudzić mikro-krążenie pod skórą. Dzięki temu skóra lepiej przyjmuje aktywne składniki zawarte w recepturze kosmetyku i tym samym lepiej on działa.

Łagodne przebarwienia na skórze redukują kosmetyki z wyciągami z witaminy C lub czerwonego wina. Niektóre z tych kosmetyków sprawiają, że skóra staje się wrażliwa na działanie słońca, więc lepiej stosować je na noc. W ciągu dnia trzeba dbać z kolei o zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni UV, stosując preparaty o odpowiednim faktorze.

Jeśli pojawią się przebarwienia bardziej intensywne, konieczna może okazać się wizyta w gabinecie kosmetycznym i usunięcie ich przy pomocy zabiegu. W takich przypadkach stosuje się najczęściej:

  • mikrodermabrazję
  • chemabrazję
  • krioterapię
  • zabiegi laserowe

 

Przebarwienia na twarzy mogą stać się źródłem kompleksów i braku komfortu, więc warto rozpocząć z nimi walkę odpowiednio wcześnie. Trzeba pamiętać o właściwym zabezpieczeniu skóry przed działaniem słońca, gdyż znacznie postarza ono naskórek. Kiedy już pojawią się przebarwienia, nie warto zwlekać, lepiej zwalczać je jak najszybciej. Pomocna z pewnością okaże się wizyta u kosmetyczki, która doradzi, jak najlepiej walczyć z przebarwieniami.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.