W jaki sposób pozbyć się niewygodnego trądziku?

Już teraz warto o tym powiedzieć, że niestety skóra trądzikowa to nie problem tylko nastolatków w okresie dojrzewania ale także dotyka on dużą liczbę kobiet. Chociaż, czy ta sprawa dotyka nastolatka lub dojrzałą Panią kłopot jest taki sam a nasza cera nie wygląda tak jak byśmy chcieli. Problem jakim jest trądzik można wyleczyć. Jednak aby tego dokonać warto wiedzieć w jaki sposób do tego podchodzić.

Trądzik niestety nie jest chorobą, którą można wyleczyć z dnia na dzień. Czasem potrzeba jest dłuższa terapia aby pozbyć się takiego przeciwnika. Warto uświadomić sobie to, że najwięcej ,,wyprysków” pojawiać się może w strefie T. Co ona oznacza? Przede wszystkim związana jest z obszarami na policzkach, czole i okolicach nosa i brody. To właśnie w tym miejscach będzie następować największa aktywność łoju. Chociaż, warto o tym powiedzieć iż nieszczęsne pryszcze pojawiać się mogą także na plecach jak i na dekolcie.

Co zrobić w przypadku skóry skłonnej do trądziku? Na pewno w odpowiedni sposób ją pielęgnować. Bez względu na wiek reguły co do pozbycia się pryszczy są dość podobne. W zależności od rodzaju trądziku warto powiedzieć o tym, że wyróżnić można ten ciężki oraz ten lżejszy. Jeśli chodzi o ten pierwszy warto od razu się udać do dermatologa gdyż to ten będzie w stanie nam przepisać odpowiednie leki(w wielu przypadkach na receptę) a także specjalne preparaty o subtelnym działaniu. Gdy dochodzi do trądziku w stanie lekkim należy powiedzieć o tym, że należy wiedzieć jak zatrzymać rozwój choroby i to tutaj warto stosować podstawową pielęgnację.

Aby zapobiegać rozwoju choroby jaką jest trądzik należy dowiedzieć się jakie kosmetyki będą najodpowiedniejsze. W tym przypadku warto się zdecydować na to aby nie ,,rzucać” się na pierwszy produkt w sklepie w promocji. Warto zapoznać się ze składem po to aby właśnie nie zapychać w żaden sposób porów. Wybór co do kosmetyków warto skonsultować z dermatologiem. Niektóre produkty zamiast pomagać w walce z trądzikiem będą wysuszać skórę i niestety nieustannie produkować niekorzystne sebum a zwężone ujścia na skórze to będą ujścia do poszczególnych gruczołów łojowych. Korzystne składniki w walce na trądzik to z pewnością – tlenek cynku, siarka oraz nadtlenek benzoilu. W przypadku tego pierwszego należy powiedzieć iż może on wpływać na wydzielanie zbyt dużego łoju a to może pomagać w łagodzeniu stanów zapalnych. Siarka to kolejny bardzo ważny element ponieważ ma odpowiednie działanie antyseptyczne czyli kolejny plus dla naszej skóry. Następna rzecz związana jest z nadtlenkiem benzoilu a to właśnie on dotyczy tego, że może on odpowiednio złuszczać i działać przeciwbakteryjnie. Ogranicza on niektóre procesy a w tym przypadku związane jest to z melanogenezą.

Łojotok może się także pojawiać w postaci wyprysków na linii włosów. Aby temu zapobiegać ważne jest to aby tuz po umyciu włosów zastosować się do działania odpowiedniej odżywki. Taki proces może działać skutecznie na proces występowania pryszczy. Warto uważać jakie stosuję się szampony do mycia włosów ponieważ tak w zasadzie niektóre mogą powodować nieprzyjemne w skutkach tworzenia się trądziku.

Po takim wprowadzaniu należy uświadomić sobie także jedną rzecz. Ta sprawa powinna dotyczyć tego, skąd tak właściwie bierze się trądzik. Wielu ekspertów uważa to iż to mogą być uwarunkowania genetyczne a także zaburzenia hormonalne, które mogą niestety pogłębiać trądzik. To w tym przypadku należy wyróżniać palenie papierosów, dietę będącą z dużą zawartością węglowodanów i nadmierne spożywanie mleka. Kolejna sprawa związana jest z tym, że osoby przenoszą trądzik na swojej twarzy zupełnie nieświadomie poprzez dotykanie rękami swojej buzi. Czasem zbyt długie przebywanie na słońcu może być bardzo niekorzystne.

Do tego aby się pozbyć trądziku należy przede wszystkim stosować się do niektórych rad a chodzi tutaj o to aby skórę odpowiednio oczyszczać, złuszczać, nawilżać oraz nie wyciskaj zbyt często swoich pryszczy. Nie warto za każdym razem przyglądać się w lustrze po to aby dostrzec na nim po raz kolejny dużą liczbę krostek. To niestety nie jest odpowiednią metodą gdyż często może powodować zły humor i próbę wyciśnięcia nawet najmniejszego zaskórnika. Warto stosować także odpowiednie kosmetyki, które odpowiednio oczyszczą, złuszczą a także nawilżą skórę. Przez takie działania skóra powinna być w znacznym stopniu wygładzona i w żadnym stopniu nie powinny pojawiać się żadne wypryski bądź inne zaskórniki. Dlatego warto stosować się do najważniejszych zaleceń, szczególnie w cerze skłonnej do trądziku.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.