Tajemnicze kremy BB i CC

Od pewnego czasu półki sklepów drogeryjnych oraz billboardy reklam kosmetycznych zapełniły się tajemniczo brzmiącymi typami kosmetyków, opisywanymi dubletami liter B i C. Ideą, jaka przyświecała twórcom kremów typu BB i CC, było opracowanie specyfiku, który byłby na tyle wszechstronny, że wystarczyłaby aplikacja jednej warstwy tego preparatu, aby zapewnić skórze efekty użycia kilku różnych specyfików. W konsekwencji chodzi o zminimalizowanie ilości używanych preparatów, przy jednoczesnym podniesieniu jakości odniesionego efektu.

Beauty Balm i Colour Correcting

Krem typu BB można opisać jako krem upiększający, dbający o wszelkie te aspekty prezencji skóry, które mogą dostarczyć jej właścicielce powodów do niezadowolenia. Preparat tego rodzaju pełni więc jednocześnie funkcje kremu nawilżającego, preparatu wygładzającego powierzchniowe zmarszczki, ukrywającego rozszerzone pory, niwelującego zaczerwienienia i dodającego cerze blasku. Wyrównywanie kolorytu stało się jednak głównym zadaniem kremu typu CC. Jak wskazuje jego oryginalna nazwa, ambicją tego preparatu jest dostarczenie cerze zarówno substancji pielęgnacyjnych, jak też barwnych pigmentów, które skutecznie nadadzą jej jednolity kolor i zamaskują niedoskonałości. Choć kremy BB mogą być także lekko koloryzujące, specyfiki w rodzaju CC zawierają więcej substancji korygujących, niż pielęgnacyjnych, są bardziej nasycone elementami kryjącego fluidu. W praktyce traktuje się je jako odpowiednie dla pań, które zmagają się z bardziej widocznymi problemami skórnymi, niż te kobiety, którym dedykowane są pierwotne kremy BB.

Skąd wzięły się te pomysły?

Kosmetyki wielofunkcyjne pojawiły się po raz pierwszy na dalekowschodnim rynku kosmetycznym. Zwłaszcza Koreanki są znane ze swojego zamiłowania do starannej pielęgnacji cery, tak aby maksymalnie przedłużyć jej młodość i zdrowy, świeży wygląd. Rytuały pielęgnacyjne tych kobiet polegają na systematycznym stosowaniu szeregu specyfików oczyszczających i odżywiających cerę. Stworzenie kremu wielozadaniowego miało przyspieszyć te uznawane za konieczne kroki, ograniczając je do jednego. Z kolei za europejski pierwowzór kremów tego rodzaju uznaje się jednak specyfik skomponowany w latach 60. XX wieku przez niemiecką dermatolog, która usiłowała opracować preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry podrażnionej agresywnymi kuracjami kosmetycznymi. Porównując współczesne kremy wielozadaniowe z Azji i Europy wypada powiedzieć, że Daleki Wschód stawia większy nacisk na pielęgnację i leczenie skóry, podczas gdy Europejkom proponuje się w większym stopniu maskowanie problemów.

W: Kosmetyki

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.