Sposoby na piękne paznokcie

Beautiful woman's nails with french manicure.

Zadbane dłonie i piękne, białe paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Zadbane paznokcie są elegancką ozdobą. Manikiur nie stanowi większego problemu i przy odrobinie chęci i cierpliwości każda kobieta może go wykonać sama w domu bez regularnych wizyt w salonie, na które nie zawsze jest czas.

Przed pomalowaniem paznokci należy zadbać o nie. Paznokcie powinny być zdrowe i zadbane. Warto dbać, aby były nawilżone co można osiągnąć poprzez moczenie paznokci w ciepłej oliwie z dodatkiem cytryny. Na dłonie można również nałożyć maseczkę. Należy także pamiętać o odsunięciu skórek, ale robimy to za pomocą preparatu do skórek i w sposób delikatny odsuwamy skórki gumowym lub drewnianym patyczkiem. Można odciąć bardziej odstające skórki co zapobiegnie tworzeniu się większych ranek. Dzięki regularnej pielęgnacji dłoni i paznokci mamy szansę cieszyć się zadbanymi dłońmi, które można pokazać w każdej sytuacji.
Dłonie są naszą wizytówką, dlatego też powinnyśmy o nie dbać ze szczególną uwagą. Wypielęgnowane ręce i zadbane paznokcie dodają pewności siebie. Dbanie o dłonie i paznokcie nie jest skomplikowane, lecz wymaga systematyczności.

W odpowiedniej pielęgnacji dłoni ważna jest jej regularność, dlatego też przynajmniej raz w tygodniu powinnyśmy poświęcić im czas. Należy wtedy zmyć pozostałości lakieru, następnie za pomocą drewnianego patyczka odsunąć skórki. Kolejnym krokiem jest nadanie odpowiedniego kształtu i długości paznokciom(należy używać szklanego pilniczka, który nie niszczy paznokci i nie powoduje ich rozdwajania).

Paznokcie muszą być piłowane w jednym kierunku. Następnie dobrze byłoby zanurzyć dłonie w kąpieli wodnej z dodatkiem np. oliwki dla dzieci. Po wyjęciu dłoni z wody trzeba dobrze osuszyć je ręcznikiem jednorazowym. Wtedy też w razie potrzeby należy usunąć skórki. Dopiero teraz na odtłuszczone paznokcie można nałożyć bazę pod lakier, potem dwie warstwy lakieru i dopiero utwardzacz. Gdy paznokcie będą już gotowe można zaaplikować krem nawilżający na dłonie.

Wciąż są poszukiwane nowe sposoby dbania o dłonie i paznokcie. Obecnie modne jest intensywne wcieranie w płytkę paznokcia określonych substancji, które sprawiają, że płytka paznokcia uzyskuje niecodzienny blask delikatnie różowej perły, a paznokcie stają się mocniejsze. Jest to tzw. japoński manicure czy też P. Shine. Składnikami tego zabiegu są witaminy A i E, keratyna, wosk pszczeli i krzemionka z morza japońskiego. Istnieją również przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, którym jest osłabienie płytki paznokcia po usunięciu sztucznych paznokci akrylowych lub żelowych. Paznokcie są w takim momencie bardzo cienkie i należy odczekać kilka tygodni. Zabieg ten nie jest wykonywany na płytce zniszczonej czy pobruzdowanej.

Współczesna kosmetyka zapewnia nam bogatą gamę preparatów do pielęgnacji dłoni i paznokci. Wśród tych kosmetyków warto stosować kremy, balsamy, peelingi, maski czy olejki. Do pielęgnacji dłoni i paznokci można wykorzystać produkty, które już mamy w domu(czyli sposoby naszych babć). Do takich dobroczynnych produktów zaliczamy cukier(do peelingu), oliwę, cytrynę(rozjaśnia naskórek, nabłyszcza i odżywia paznokcie), nagietek lub siemię lniane(do odżywczych kąpieli), ziemniaki(na maseczkę), żelatynę(maseczka na paznokcie).

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
Czym są i jak działają dermokosmetyki? Czym są i jak działają dermokosmetyki?
© 7795 Beauty Portal. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.