Sposoby na piękne paznokcie

Beautiful woman's nails with french manicure.

Zadbane dłonie i piękne, białe paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Zadbane paznokcie są elegancką ozdobą. Manikiur nie stanowi większego problemu i przy odrobinie chęci i cierpliwości każda kobieta może go wykonać sama w domu bez regularnych wizyt w salonie, na które nie zawsze jest czas.

Przed pomalowaniem paznokci należy zadbać o nie. Paznokcie powinny być zdrowe i zadbane. Warto dbać, aby były nawilżone co można osiągnąć poprzez moczenie paznokci w ciepłej oliwie z dodatkiem cytryny. Na dłonie można również nałożyć maseczkę. Należy także pamiętać o odsunięciu skórek, ale robimy to za pomocą preparatu do skórek i w sposób delikatny odsuwamy skórki gumowym lub drewnianym patyczkiem. Można odciąć bardziej odstające skórki co zapobiegnie tworzeniu się większych ranek. Dzięki regularnej pielęgnacji dłoni i paznokci mamy szansę cieszyć się zadbanymi dłońmi, które można pokazać w każdej sytuacji.
Dłonie są naszą wizytówką, dlatego też powinnyśmy o nie dbać ze szczególną uwagą. Wypielęgnowane ręce i zadbane paznokcie dodają pewności siebie. Dbanie o dłonie i paznokcie nie jest skomplikowane, lecz wymaga systematyczności.

W odpowiedniej pielęgnacji dłoni ważna jest jej regularność, dlatego też przynajmniej raz w tygodniu powinnyśmy poświęcić im czas. Należy wtedy zmyć pozostałości lakieru, następnie za pomocą drewnianego patyczka odsunąć skórki. Kolejnym krokiem jest nadanie odpowiedniego kształtu i długości paznokciom(należy używać szklanego pilniczka, który nie niszczy paznokci i nie powoduje ich rozdwajania).

Paznokcie muszą być piłowane w jednym kierunku. Następnie dobrze byłoby zanurzyć dłonie w kąpieli wodnej z dodatkiem np. oliwki dla dzieci. Po wyjęciu dłoni z wody trzeba dobrze osuszyć je ręcznikiem jednorazowym. Wtedy też w razie potrzeby należy usunąć skórki. Dopiero teraz na odtłuszczone paznokcie można nałożyć bazę pod lakier, potem dwie warstwy lakieru i dopiero utwardzacz. Gdy paznokcie będą już gotowe można zaaplikować krem nawilżający na dłonie.

Wciąż są poszukiwane nowe sposoby dbania o dłonie i paznokcie. Obecnie modne jest intensywne wcieranie w płytkę paznokcia określonych substancji, które sprawiają, że płytka paznokcia uzyskuje niecodzienny blask delikatnie różowej perły, a paznokcie stają się mocniejsze. Jest to tzw. japoński manicure czy też P. Shine. Składnikami tego zabiegu są witaminy A i E, keratyna, wosk pszczeli i krzemionka z morza japońskiego. Istnieją również przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, którym jest osłabienie płytki paznokcia po usunięciu sztucznych paznokci akrylowych lub żelowych. Paznokcie są w takim momencie bardzo cienkie i należy odczekać kilka tygodni. Zabieg ten nie jest wykonywany na płytce zniszczonej czy pobruzdowanej.

Współczesna kosmetyka zapewnia nam bogatą gamę preparatów do pielęgnacji dłoni i paznokci. Wśród tych kosmetyków warto stosować kremy, balsamy, peelingi, maski czy olejki. Do pielęgnacji dłoni i paznokci można wykorzystać produkty, które już mamy w domu(czyli sposoby naszych babć). Do takich dobroczynnych produktów zaliczamy cukier(do peelingu), oliwę, cytrynę(rozjaśnia naskórek, nabłyszcza i odżywia paznokcie), nagietek lub siemię lniane(do odżywczych kąpieli), ziemniaki(na maseczkę), żelatynę(maseczka na paznokcie).

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.