Sposoby na bezpieczną depilację

Depilacja stała się codziennością nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Golimy swoje ciało nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Pragniemy, aby nasze ciało było gładkie oraz piękne Sposobów na depilację jest wiele, warto jednak wybrać tę metodę, która będzie nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Co wybrać? Warto przyjrzeć się kilku metodom depilacji, aby wybrać tę najlepszą. Od czego zacząć? Najpopularniejszą metoda depilacji ciała jest używanie maszynki go golenia. Dzięki niej możliwa jest depilacja bikini, szybkie golenie nóg, jak również bezpieczne usuwanie włosów pod pachami. Wadą tej zalety jest jednak krótkotrwały efekt – utrzymuje się on ok 2 dni, po tym czasie na depilowanych miejscach pojawia się odrost.

Kolejnym sposobem na depilację jest skorzystanie z kremów do depilacji. Posiadają one chemiczny skład, który pozwala na rozpuszczanie włosa na powierzchni skóry. Zanim jednak zastosujemy ten rodzaj depilacji warto sprawdzić, czy produkt nie będzie powodował alergicznej reakcji skóry. Wystarczy próba na niewielkiej powierzchni skóry. Metoda ta może być stosowana zarówno do depilacji łydek, ale też depilacja bikini.

Kolejnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja woskiem – rozgrzany wosk zostaje nałożony na skórę i ściąganie go wraz z włoskami przy pomocy fizelinowych pasków. Ważne jest, aby zabieg ten był wykonywany szybko i bez wahania. Tylko wtedy jest skuteczny. Depilacja bikini również może być wykonywana tą techniką

 

Przygotowanie do depilacji

Ważne jest odpowiednie przygotowanie do procesu depilacji – w przypadku nóg oraz nieco twardszego naskórka przed samym zabiegiem warto zastosować peeling, który pozwoli podnieść wrośnięte pod skórę włoski oraz przy okazji złuszczyć martwy naskórek. Depilacja powinna zostać również poprzedzona nawilżeniem skóry wodą oraz delikatnym mydłem lub pianką do depilacji. W przypadku zastosowania wosku ważne jest odtłuszczenia skóry – tylko wtedy zabieg okaże się skuteczny.

 

Bezpieczna depilacja bikini – co przed? co po?

Depilacja bikini powinna zostać wykonana z najwyższą ostrożnością – wynika to przede wszystkim z bardzo cienkiej skóry w miejscach intymnych, jak również z powodu ich doskonałego ukrwienia. Przed zabiegiem warto wykonać delikatny masaż okolic bikini, aby przygotować skórę do nowych wrażeń. W przypadku wykorzystania maszynek do golenia konieczne jest użycie pianki do  – zapewni ona lepszy poślizg ostrza, a tym samym większe bezpieczeństwo podczas depilacji. Depilacja bikini może również wykonywana być przez doświadczoną kosmetyczkę – w tym celu warto udać się do wypróbowanego salonu kosmetycznego i poprosić o depilację woskiem lub laserem. Depilacja bikini woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, jest jednak stosunkowo tania, a sam efekt utrzymuje się bardzo długo. Po zakończonej depilacji należy obchodzić się ze skórą bardzo ostrożnie – jest ona bardzo czuła i delikatna. Warto zastosować delikatną oliwkę, aby natłuścić podrażniony naskórek. Być może przydadzą się również środki takie, jak penthanol.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.