Skuteczność fotodepilacji i jej zalety

Każda kobieta marzy o gładkich i pięknych nogach. Zwykle latem, gdy odkrywamy więcej ciała, zaczynamy depilację nóg. Niestety żaden popularny i ogólnodostępny sposób nie przynosi oczekiwanych efektów, a nawet jeśli, to na bardzo krótko, a codzienne golenie nóg raczej nie należy do przyjemności i może powodować podrażnienia oraz wysusza skórę. Dlatego też kosmetolodzy od dawna opracowuję innowacyjne metody pozbywania się owłosienia, jak np. fotodepilacja. Zabieg ten polega na usuwaniu włosków za pomocą światła.

Fotodepilacja to sprawdzony sposób na gładkie nogi. Zabieg ten jest nie tylko bezbolesny, ale również przynosi spektakularne efekty. Należy pamiętać, że fotodepilacja nie jest zabiegiem, z którego może skorzystać każda kobieta. Istnieją bowiem przeciwwskazania do jej wykonania. Przede wszystkim nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, zażywające leki fotouczulające, mające zaburzenia krzepnięcia krwi, jak również schorzenia skórne i oczywiście nowotwór skóry, a także kobiety, które posiadają tatuaż lub są uczulone na słońce. Inne przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu fotodepilacji jest łuszczyca, bielactwo, a nawet cukrzyca oraz osłabienie organizmu w dniu przewidzianego zabiegu oraz świeża opalenizna i używanie samoopalaczy. Jeśli jednak nie istnieje żadne przeciwwskazanie, jest to zupełnie bezpieczne.

Fotodepilacja to zabieg, podczas którego występuje konwersja energii światła, która kierowana jest na skórę i w ten sposób niszczy komórki odpowiedzialne za wzrost owłosienia. Dzięki temu włos umiera i wypada. Niestety zabieg ten nie trwa 5 minut jak golenie, czy nawet 25 min jak woskowanie. Fotodepilacja to kilka serii, których ilość zależy od skóry osoby depilowanej, właściwości owłosienia i oczywiście tego, jaka część ciała jest poddawana działaniu promieni.

Wiele kobiet decyduje się na laserowe usunięcie włosków zwłaszcza pod pachami, w okolicach bikini, na szyi oraz twarzy. Fotodepilacja to wydatek rzędu około 70-100 zł za jedną serię, dlatego też wiele kobiet usuwa owłosienie z bardziej kłopotliwych miejsc, jak szyja czy okolice bikini.

Efekty po takim usuwaniu włosków są wręcz zachwycające. Niemiej jednak należy pamięć, że fotodepilacja nie przynosi 100% efektu. Oczywiście usuwa nawet 90% owłosienia, zmniejsza grubość włosa i spowalnia odrost tych, które pozostały.

Dermatolodzy i kosmetyczki zaznaczają, że ta metoda jest dużo lepsza niż popularna depilacja laserowa, ponieważ fotodepilacja działa na każdego rodzaju owłosienie, chociaż jak zaznaczają specjaliści u osób z mniejszą ilością melaniny efekt może być mniej widoczny. Ponadto jest to dużo szybszy i mniej bolesny zabieg.

Przed i po zabiegu skóra wymaga większej uwagi, dlatego też przez 4 tygodnie po fotodepilacji należy chronić skórę kremami z dużym filtrem, a przed samym zabiegiem zaleca się ogolenie owłosienia, ale nie depilowanie. Należy również pamiętać, że przez około 7 dni lepiej unikać wizyt w saunie oraz ćwiczeń fizycznych.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Sukienka wieczorowa – jak dobrać odpowiednią sukienkę do okazji Sukienka wieczorowa – jak dobrać odpowiednią sukienkę do okazji
Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.