Rodzaje peelingów – jak wybrać najlepszy

Peeling-químicoPeeling jest bardzo ważnym zabiegiem, który pozwala odpowiednio dbać o stan cery. Stosowanie peelingów jest kluczowe, zarówno dla ciała, jak i dla skóry twarzy. Jednak trzeba umieć te peelingi stosować w prawidłowy sposób, inaczej niestety zamiast sobie pomóc, można sobie poważnie zaszkodzić. Dlatego tutaj kluczowe jest to, jaki wybieramy peeling ale też jak często go przeprowadzamy.

Generalnie zasada jest taka, by peelingów, czy to na cerę, czy na ciało, nie przeprowadzać częściej niż raz w tygodniu, ale też nie rzadziej. Dobrze jest więc wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu, by zapamiętać, że właśnie tego dnia konieczne jest wykonanie peelingów. Dla jak najlepszych efektów przypadku tego zabiegu konieczna jest regularność. Dzięki temu, że peelingi będą wykonywane regularnie, będzie można zaobserwować jak najlepsze efekty tych zabiegów.

Ważne jest też, by wybrać rodzaj peelingu, który odpowiada potrzebom naszej skóry. Tutaj mamy kilka możliwość. Może być to peeling mechaniczny – ten jest polecany do cery tłustej, normalniej oraz mieszanej. Nie można go wykonywać w przypadku cery delikatnej, suchej, skłonnej do podrażnień, naczynkowej.

W przypadku tych rodzajów cery, zalecane jest wykonywanie peelingów enzymatycznych. Jeśli zaś zaobserwujemy, że w przypadku naszej cery peeling mechaniczny wydaje się za ostry, za bardzo innowacyjny, zaś znowu – enzymatyczny – za słaby – można wybrać peeling łączący te funkcje, z delikatnymi drobinkami ścierającymi, ale też z dodatkiem kwasów, które delikatne rozpuszczają martwy naskórek. Na tym właśnie polega działanie peelingu enzymatycznego. Można też decydować się co jakiś czas na profesjonalne zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej lub w gabinetach kosmetologicznych. Takie peelingi są bardziej inwazyjne, dają jeszcze lepsze efekty i wystarczają na dłużej. Nie można jednak robić ich zbyt często. Generalnie po każdym peelingu skóra musi mieć czas na dojście do siebie, na regenerację. Dlatego taka ważne jest, by zawsz po peelingu była ona odpowiednio odżywiona, nawilżona. Dobrze jest właśnie wtedy, po peelingu stosować specjalne maseczki. Raz w tygodniu, taki zabieg łączenia peelingu i maseczki może sprawiać, że nasza cera będzie wręcz promieniejąca. Oczywiście, jeśli dobierzmy zarówno rodzaj peelingu jak i rodzaj maseczki perfekcyjnie do potrzeb naszej skóry.

Peeling działa oczyszczająco, ale w zupełnie inny sposób niż inne zabiegi oczyszczania. Ma on za zadnie usunąć martwy naskórek, w sposób mechaniczny, poprzez ściernie go lub w sposób enzymatyczny, poprzez rozpuszczanie. Dzięki temu cera staje się gładsza, elastyczniejsza, ma bardziej wyrównany koloryt, gdyż naskórek szybciej się odnawia i regeneruje. Mniej widoczne są choćby blizny potrądzikowe, gdyż skra szybciej wraca w tym miejscu do naturalnego kolorytu, złuszczony naskórek jest usuwany. Poza tym skóra jest lepiej dotleniona i dobrze wchłania substancje odżywcze zawarte w kremach czy maseczkach. Może więc ona odpowiednio przyjąć te substancje aktywne, które się w nich znajdują.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.