Problemy ze skórą głowy

Problemy ze skórą głowy nie są odosobnionymi przypadkami – wielu Polaków boryka się z przetłuszczającymi włosami, łupieżem, nieprzyjemnym swędzeniem. Wszystkie te objawy są skutkami nieprawidłowej flory bakteryjnej skóry, a co za tym idzie – złego stanu zdrowia skóry. Czym może być spowodowana taka sytuacja? Zaburzona flora bakteryjna skóry może wynikać z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, znajdujących się na głowie. Ich zbyt duża aktywność praca jest spowodowana nieprawidłowym wydzielanym hormonów, ale może być również wywoływana nadmiernym wysuszaniem skóry głowy oraz jej jałowieniem, np. podczas codziennego mycia włosów. Organizm naturalnie stara się przywrócić naturalne pH skóry, a tym samym nadmiernie produkuje sebum.

 

Łupież – przyczyny powstawania

Łupieżem nazywamy martwy, przesuszony naskórek, który odrywa się od powierzchni głowy i osypuje się na ramiona. Dotyka on nie tylko ludzi dorosłych, ale również młodzież w wieku pokwitania – ma to związek z nieuregulowaną pracą hormonów. Warto również wspomnieć, że łupież może być objawem poważniejszej choroby. Nadmiernie łuszczenie się naskórka może być również objawem ciężkich chorób skóry – w takich przypadkach najrozsądniej jest udać się do lekarza internisty lub do dermatologa, który wskaże odpowiednią kurację. Być może zaproponuje szampon przeciwłupieżowy lub też rozwiązania związane z kuracją antybiotykową.

 

Najpopularniejszym sposobem na walkę z łupieżem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Szampon przeciwłupieżowy dostępny jest w każdej drogerii, jednakże często jest to niewystarczające rozwiązanie.

 

Czy szampon przeciwłupieżowy pomoże?

W przypadku nadmiernego łuszczenia się skóry na głowie pomóc może szampon przeciwłupieżowy. Jego skład zawiera związki siarki, które przywracają naturalne pH skóry, pozwalając równie na regulację pracy gruczołów łojowych na skórze. Szampon przeciwłupieżowy zazwyczaj posiada również związki aktywne, które wspomagają usuwanie martwego naskórka. Jakie naturalne składniki znajdziemy w tego rodzaju produktach? Przede wszystkim szampon przeciwłupieżowy może zawierać naturalne ekstrakty z pokrzywy – to naturalny środek przywracający równowagę pH skóry głowy. Kolejnymi składnikami są rumianek – działający ściągająco oraz przeciwzapalnie, miód – działający nawilżająco oraz rzepę, która dodatkowo wzmacnia włosy tuż przy ich nasadach.

 

Szampon przeciwłupieżowy dostępny jest w wielu drogeriach, również supermarketach. Jego stosowanie nie powinno być zarzucone w momencie, kiedy zobaczymy znaczną poprawę – warto pozostać przy tego rodzaju preparatach, aby unormować pH skóry głowy, lub też stosując go wymiennie. Warto również stosować wcierki na skórę głowy, które nie tylko pobudzą działanie gruczołów łojowych,a le również wspomogą odbudowę naturalnej flory bakteryjnej skóry. Warto również zapytać dermatologa o preparaty ziołowe w formie kapsułek, których zażywanie wzmocni skórę oraz strukturę włosów. Preparaty tego typu dostępne są w aptekach bez recepty, istotne jest jednak ich regularne zażywanie.

W: Produkty kosmetyczne

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.