Pozbądź się zmarszczek dzięki wypełnianiu kwasem hialuronowym

Każda kobieta z czasem zaczyna borykać się z problemem, jakim jest utrata jędrności skóry. Oczywiście głównym przeciwnikiem jest upływający czas, jak również słońce, stres, palenie tytoniu i nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Jeśli praca nad kondycją skóry zacznie się odpowiednio wcześnie można uniknąć zabiegów inwazyjnych, niemniej jednak jest czasem jest to jedyne wyjście, dlatego warto rozważyć wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy, a raczej jego brak powoduje wiotkość skóry i brak objętości w policzkach, jak również powstawanie zmarszczek i nieestetycznych bruzd. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt, dzięki czemu wiele kobiet decyduje się na ten zabieg. Poleca się go kobietom, które borykają się, z opadniętymi kącikami ust, podkrążonymi oczami, zmarszczkami między brwiami lub w kącikach uszu, jak również kurze łapki.

Zabieg ten jest niestety bolesny, dlatego zanim zostanie wykonane wypełnianie zmarszczek pacjentka zostaje znieczulona w miejscach, w którym będzie nakłuwania. Nie należy jednak mylić kwasu hialuronowego z botoksem popularnym wśród wielu gwiazd. Przede wszystkim zabieg wypełniania zmarszczek tym kwasem daje bardziej naturalny efekt, który utrzymuje się zwykle przez około 6 do max 12 miesięcy, po tym okresie większość osób decyduje się na ponowne wypełnienie zmarszczek.

Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu, który ingeruje w nasze ciało należy pamiętać, że występują przeciwwskazania, jak również zasady, których należy przestrzegać zarówno przed jak i po zabiegu. Wypełnianie zmarszczek jest zabronione, jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, ma stan zapalny skóry, jest uczulona lub wrażliwa na kwas hialuronowy, ma chorobę nowotworową lub 3 tygodnie wcześniej wykonywała inne zabiegi odmładzające. Dopiero po upływie takiego okresu może poddać się wypełnianiu zmarszczek. Po wypełnianiu zmarszczek należy zwrócić uwagę na ochronę skóry twarzy, a zwłaszcza chronić ją przed słońcem.

Niestety jak w przypadku innych zabiegów wypełnianie zmarszczek może skutkować niepożądanymi objawami jak np.: obrzęk, zaczerwienienie, ból, świąd. Pomimo tego, że występują pewne efekty uboczne, które na całe szczęście znikają po upływie jednego lub dni, efekt, jaki daje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest naprawdę zaskakujący i satysfakcjonujący. Nawet kobiety, których skóra twarzy wygląda bardzo nieatrakcyjne mogą odzyskać swoją dawną urodę i blask.

Opóźnienie procesu starzenia się skóry to marzenie prawie każdej kobiety, dlatego też firmy kosmetyczne prześcigają się w produkcji kremów z kolagenem i kwasem hialuronowym, jeśli jednak zbyt późno rozpocznie się proces dbania o cerę lub stosowanie kremów jest nieregularne jedyny efekt może przynieść wypełnianie zmarszczek. Oczywiście wiele kobiet zaznacza, że woli starzeć się z godnością, ale równie duża grupa pragnie jak najdłużej zachować swoją urodę. Na szczęście medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko i na rynku znajdziemy wiele sposobów odmładzania skóry. Pozostaje tylko wybór, która metoda będzie najlepsza.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.