Pora na botoks

W dążeniu do piękna sięga się po coraz bardziej innowacyjne środki: nowoczesne kosmetyki oraz zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Ich celem jest ograniczenie działania czasu względem urody: większość pań marzy o tym, by zachować gładką, promienną skórę, bez szpecących zmarszczek. Jedną z bardziej popularnych metod walki z upływem czasu jest botoks.

Pod nazwą botoks kryje się toksyna botulinowa, zwana inaczej jadem kiełbasianym. Choć jako substancja wytwarzana w zepsutych wędlinach i konserwach jest dla człowieka bardzo niebezpieczna, to wstrzykiwana w niewielkich ilościach w mięśnie, w ogóle nie szkodzi. Pomaga za to wyraźnie spłycić zmarszczki. Według specjalistów botoks radzi sobie wyłącznie ze zmarszczkami mimicznymi, takimi jak:

 

  • poprzeczne zmarszczki na czole
  • lwie zmarszczki między brwiami (pionowe bruzdy)
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej powieki oka
  • zmarszczki znajdujące się nad górną wargą, tak zwane zmarszczki palacza
  • zmarszczki na szyi

 

Botoks pomaga także podnieść opadające kąciki ust, dzięki czemu twarz wydaje się bardziej odprężona, zrelaksowana i młodsza.

Historia zastosowania botoksu w medycynie estetycznej jest ściśle połączona z wykorzystywaniem botuliny w leczeniu schorzeń okulistycznych i neurologicznych. To właśnie przy okazji zabiegów związanych z leczeniem zeza zauważono, że botoks pomaga przy okazji pozbyć się zbędnych zmarszczek. Na świecie w latach 80 tych, a w Polsce pod koniec lat 90 tych zaczęto wykorzystywać botoks w walce ze zmarszczkami mimicznymi.

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już po dwudziestym roku życia. Najpierw są ledwo widoczne, ale z czasem pogłębiają się i przeistaczają w głębsze bruzdy, które sprawiają, że twarz wygląda starzej. Wiele osób na pierwszy botoks decyduje się już po 25 roku życia, szczególnie jeśli są osobami żywiołowymi i zmarszczki mimiczne uwydatniają się u nich szczególnie mocno. W takich wypadkach kosmetolodzy zachęcają także do profilaktycznego zabiegu, gdyż botoks skutecznie spłyca zmarszczki i ogranicza ryzyko, że pogłębią się one i będą widoczne bez mimiki.

Wiele osób zastanawia się, jak działa botoks. Otóż zmarszczki są powodowane przez nadmierne skurcze mięśni twarzy, które stymuluje impuls pochodzący z włókna nerwowego. Wstrzyknięty w mięsień botoks sprawia, że nerw przestaje wysyłać impulsy, a więc mięsień nie ulega skurczom, a tym samym zmarszczki nie powstają. Efekt botoksu utrzymuje się najczęściej około sześciu miesięcy, choć jest to uwarunkowane indywidualnie i zdarza się, że efekt przeciąga się o kilka miesięcy.

Zabieg botoksu nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak może odwlec się w czasie, jeśli pojawi się stan zapalny np. trądzik. Botoksu nie wstrzykuje się osobom, które przyjmują leki z substancjami rozrzedzającymi krew, jak również kobietom podczas miesiączki. Przed dokonaniem zabiegu kosmetolog przeprowadza stosowny wywiad, aby wykluczyć schorzenia i przeciwwskazania. Sam zabieg botoksu trwa najczęściej kilkanaście minut i jest niemal bezbolesny. Skórę przed dokonaniem zabiegu schładza się lodem.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
Czym są i jak działają dermokosmetyki? Czym są i jak działają dermokosmetyki?
© 2526 Beauty Portal. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.