Płyn micelarny – co to takiego?

girl-102829_1280Na współczesnym rynku kosmetycznym znajduje się wiele preparatów, których zadaniem jest oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy. Najbardziej znane i popularne produkty tego rodzaju to myjące żele, mleczka służące do demakijażu oraz toniki do przemywania cery. Od pewnego czasu na sklepowych półkach zyskały sobie stałe miejsce także płyny micelarne. Czym jest ten zagadkowy kosmetyk?

Jak to działa?

Receptura tego preparatu to sekret umieszczenia w wodnym roztworze mikroskopijnych drobinek, zwanych micelami – stąd właśnie wzięła się nazwa tego specyfiku. Cząsteczki te mają dualistyczną budowę, a każda z ich warstw odznacza się odmiennymi właściwościami. Powłoka miceli przyciąga wodę i odpycha tłuszcze, zaś ich wnętrze zachowuje się odwrotnie. W praktyce oznacza to, że płyn micelarny w naturalny sposób przyciąga tłuszcz, usuwając go z powierzchni skóry, a pozostałe rodzaje zanieczyszczeń rozpuszcza, przez co także łatwiej się ich pozbyć. Cały proces oczyszczania przebiega łagodnie, nie podrażniając skóry. Preparat ten stosuje się, przemywając twarz zwilżonym nim wacikiem, a następnie spłukując twarz wodą. Cera natychmiast staje się zauważalnie gładsza i bardziej promienna, zabieg przynosi skórze miłe odczucie świeżości.

Komu można je polecić?

Płyn micelarny może z powodzeniem stać się stałym elementem kosmetyczki każdej kobiety. Ze względu na swoje oczyszczające właściwości, pomoże unormować stan każdej skóry, także wspomagając tym samym inne, tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne. Szczególnie przydatny jest rano, gdy cera powinna zostać przygotowana do nałożenia makijażu oraz wieczorem – gdy tak ważne jest dokładne usunięcie rozmaitych zanieczyszczeń i serum, które zgromadziły się na powierzchni skóry w ciągu dnia. Jednak jako kosmetyk wszechstronny, ma moc zastąpienia innych substancji myjąco-pielęgnacyjnych. Jako taki, jest wart polecenia także zabieganym paniom, które chciałyby znaleźć sposób na to, by ograniczyć czas niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, a także zaoszczędzić na kupowaniu szeregu różnych preparatów. Co więcej płyn micelarny, wydaje się idealną propozycją dla także dla tych osób, które posiadają cerę wrażliwą, ponieważ jest pozbawiony komponentów zapachowych i barwników i to odróżnia go od znakomitej większości kosmetyków pielęgnacyjnych. Poszczególne warianty płynu micelarnego mogą być wzbogacane o inne substancje aktywne, dedykowane poszczególnym typom cery. Najczęściej spotykane komponenty kojące i regenerujące d-panthenol i witamina B5 i wyciągi roślinne, w łagodny sposób poprawiające witalność skóry.

W: Produkty kosmetyczne

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.