Pielęgnacja cery z problemami

beauty-treatment-163540_1280Piękna, zdrowa skóra, promienna cera – wiele kobiet o takiej marzy, mimo iż mamy dostęp do coraz lepszych, coraz skuteczniejszych kosmetyków – problemy z cerą nadal występują. Można j przykryć makijażem, ale ten efekt też nie będzie wtedy zadawalający. Poza tym nie chodzi się przecież przez całą dobę w makijażu. Cera więc musi być zadbana i zdrowa i trzeba zwracać uwagę na jej problemy, by ograniczać ich występowanie. Nie można tego bagatelizować, gdyż mogą w związku z tym pozostać ślady, których potem się nie da unikać. Tak jest chociażby w przypadku trądziku, wyprysków, zaskórników – te zmiany się wygoją, jednak potem przez wiele miesięcy na skórze widoczny jest ślad, blizny, a jeszcze w dodatku stają się one szczególnie widoczne, gdy dana osoba ma tendencję do wyciskania pryszczy i takiego radzenia sobie z nimi.

To tylko pogarsza sytuację. Trzeba zamiast tego stosować inne metody, które redukują powstawanie pryszczy. Dzięki temu nie będzie z nimi aż takich problemów. Trzeba więc działać zapobiegawczo, co oznacza przede wszystkim odpowiednie oczyszczanie skóry, z którym to problemem nie każdy jest stanie sobie poradzić. Jeśli już jednak te zmiany takie jak wypryski, pryszcze się pojawią, trzeba na nie zadziałać, stosując specjalne maści, olejki – np. olejek z drzewa herbacianego. Nie można zaś wyciskać, gdy to doprowadza tylko do tego, że powstaje stan zapalny. Bardzo ważna jest regularna pielęgnacja i oczyszczanie, jak również nawilżanie i łagodzenie stanów zapalnych, dobrze jest w tym celu korzystać choćby z ziół o działaniu oczyszczającym oraz antybakteryjnym. Rumianek jest takim ziołem, które powinno być w apteczce osoby, która ma problemy z cerą. Dzięki temu będzie ona mogła jak najlepiej zadbać o to, by zmiany skórne szybciej i lepiej się wygoiły. Trzeba przyznać, że obecnie coraz częściej na problemy z cera skarżą się nie tylko nastolatki. Trądzikowa, skłonna do wyprysków cera to zawsz był problem nastolatków, młodych osób, bardzo młodych w okresie dojrzewania.

Tymczasem teraz coraz częściej jest tak, że również osoby ok. trzydziestego roku życia nadal się z taką problematyczna cerą zmagają. Z wiekiem tylko nieco te objawy się uspokoiły. Może mieć to różne przyczyny. Nierzadko jest także w przypadku bardzo nasilonych objawów konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem, gdyż może to świadczyć o jakichś zaburzeniach hormonalnych. U kobiet wypryski mogą się pojawiać np. przed miesiączką albo w czasie ciąży, nierzadko w tym czasie pogarsza się stan cery. To także jest wynik działania hormonów. Dlatego tutaj na pewno ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery, by można było dzięki temu jak najlepiej zadbać o swoją skórę. Konieczne jest więc stosowanie kosmetyków dobrych do rodzaju cery. Wciąż wiele osób nie potrafi dobrze pielęgnować ery, mimo że ten dostęp do kosmetyków nowej generacji jest dobry, tutaj są błędy w stosowaniu kosmetyków, zły ich dobór do potrzeb skóry, potem ten stan skóry może się jeszcze pogarszać.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.