Pędzle kosmetyczne a stan cery

Z problemami skórnymi zmaga się praktycznie każda kobieta – nawet regularna i staranna pielęgnacja nie jest w stanie zagwarantować idealnie gładkiej skóry. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na zmiany hormonalne, których konsekwencją jest pojawianie się drobnych wyprysków przynajmniej raz w miesiącu. Jednak niedoskonałości obecne na powierzchni cery, zagadkowego pochodzenia podrażnienia i reakcje alergiczne potrafią być spowodowane przez jeszcze inny czynnik, którego wiele pań może nawet nie brać pod uwagę. Winowajcą odpowiadającym za kiepski stan skóry, choćby pielęgnowanej bardzo drobiazgowo, może być nieświeży pędzel, służący do nakładania pudru, różu i innych kosmetyków kolorowych.

Niepozorne źródło zagrożenia

Choć każda elegantka może powiedzieć, że przechowuje swoje akcesoria kosmetyczne w higienicznych warunkach, tak naprawdę nie ma to znaczenia, gdy mowa o specyfice pędzli. Mające bezpośredni kontakt z twarzą włosie błyskawicznie przyjmuje resztki sebum zgromadzonego na powierzchni skóry. Łój, wraz z bakteriami i innymi zanieczyszczeniami, osadza się na włoskach pędzla i nieusuwany, może się tam swobodnie rozwijać. Dokonywanie czynności upiększających pędzlem, który przez zbyt długi czas nie był czyszczony, to samodzielne i dobrowolne nakładanie na twarz starych zanieczyszczeń. Ze względów higienicznych, pędzle i podobne mu przybory do malowania oczu, powinny być czyszczone przynajmniej trzy razy w miesiącu, o ile służą do nakładania suchych preparatów. To, co ma kontakt z mokrymi w konsystencji kosmetykami, powinno być oczyszczane po każdym użyciu.

Jak prawidłowo czyścić pędzel?

Do tego zadania najlepiej wykorzystać takie substancje myjące, które są pozbawione wszelkich ulepszaczy, jakie można spotkać w większości obecnych na rynku szamponów do włosów. Najlepiej sprawdzą się najprostsze preparaty, o nieskomplikowanej recepturze, zdolne przede wszystkim usuwać zanieczyszczenia. Odpowiednie będą więc szampony dedykowane dzieciom, choć nawet zwykłe mydło powinno świetnie poradzić sobie z tym zadaniem. Jeśli włosie jest posklejane lub pełne zaschniętych resztek kosmetyków kolorowych, dobrze jest najpierw rozpuścić je przy pomocy oliwki dla niemowląt. Mycie pędzla dobrze jest przeprowadzać pod bieżącą, ciepłą wodą, warto jednak pamiętać, że taka kąpiel może być niewskazana dla skuwki, gdzie włosie jest umocowane – aby zapobiec ewentualnemu rozklejeniu się konstrukcji, lepiej nie kierować strumienia wody na skuwkę. Preparat myjący należy delikatnie wcierać w pędzel, a następnie wypłukiwać pianę, która stopniowo z kolorowej stanie się biała. Umyty pędzel powinien schnąć w możliwie naturalny sposób: nie warto używać do tego celu suszarki ani innego sztucznego źródła ciepła. Nadmiar wody dobrze odcisnąć kawałkiem papieru lub chusteczką higieniczną, a następnie pozostawić pędzel na chłonnej tkaninie i poczekać, aż sam wyschnie. Aby pomóc mu zachować naturalny kształt włosia, dobrze jest energicznie strzepnąć pędzel – wówczas włoski same właściwie się ułożą.

W: Kosmetyki

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.