Olejowanie włosów

olejowanie-wlosow2-102732_LOlejowanie włosów jest obecnie bardzo popularną metodą pielęgnacji włosów. O popularności tej świadczą niezliczone posty mieszczone w internacie mające na celu pomoc przy rozpoczęciu przygody z olejowaniem czy też dobór odpowiedniego oleju, częstotliwości stosowania lub sposobu nakładania. Olejowanie włosów polega na nakładaniu na włosy(suche bądź mokre) dobroczynnych olejków mających odżywić skórę głowy i włosy zapewniając nam błyszczące, gęste i zdrowe włosy.

Oleje służące do tego zabiegu to nawet oleje spożywcze jak słonecznikowy, ryżowy, z pestek winogron, które w razie niepowodzenia na włosach można po prostu wykorzystać w kuchni lub zakupić gotowe jak Babydream czy Alterra, które w razie czego można zużyć do pielęgnacji ciała. Olejowanie jest tradycyjną metodą pielęgnacji włosów Hindusek, które słyną z długich, pięknych i zadbanych włosów.

Do olejowania, nawet długich włosów nie używa się dużej ilości oleju, gdyż jest to raptem 2 łyżki, olej należy dokładnie rozprowadzić na włosach i wmasować w skórę głowy. Są różne metody nakładania oleju: na sucho, przed myciem, na zwilżone włosy lub na całą noc przed myciem. Każdy musi dostosować ten rodzaj pielęgnacji do własnego typu włosów. Poza tym istnieje cały rynek olejów do włosów takich jak Vatika, Sesa, Khadi, które zawierają naturalne olejiki specjalnie przeznaczone do pielęgnacji włosów.

Olejowanie jest świetnym rozwiązaniem dla włosów zniszczonych, łamliwych i matowych, rozdwojonych końcówek. Olejowanie ma na celu ich nawilżenie, odżywienie, poprawę ich sprężystości, regenerację. Olej można nakładać na włosy i skórę głowy, na same końcówki, od połowy włosów w zależności od potrzeby. Warto przetestować kilka olejów, aby stwierdzić który służy włosom najlepiej. Osoby wykonujące zabieg olejowania włosów polecają takie oleje jak kokosowy, rycynowy, ze słodkich migdałów, jojoba, oliwę z oliwek, oleje indyjskie czy sezamowy, lniany, makadamia, awokado, łopianowy.

Istnieje kilka sposobów nakładania olejów na włosy. Pierwszy to nałożenie oleju(około 1 łyżki) na suche włosy od nasady po same końcówki. Następna metoda to nałożenie oleju na wilgotne włosy. Trzeci sposób polega na stworzeniu mieszanki, czyli do miski z ciepłą wodą dodajemy olej i opłukujemy tym włosy, a następnie zostawiamy na kilka godzin.

Dodatkowo wbrew nazwie sprawiamy, że włosy są zdrowe, lśniące i nie pozostają tłuste i ciężkie. Olejowanie regularne sprawia, że nasze włosy nabierają idealnego wyglądu, jaki jest pokazywany w reklamach(lśniące, zdrowe, bez rozdwojonych końcówek, nawilżone). Olej, który wybieramy do pielęgnacji włosów musi być tłoczony na zimno, nierafinowany, bez żadnych chemicznych dodatków. Najbardziej polecane oleje to lniany, kokosowy i arganowy. Brak jest reguł co do częstotliwości olejowania. Każdy musi sam obserwować swoje włosy i dobrać do nich odpowiednią pielęgnację. Na olejowanie każdą osobę stać, gdyż do tego zabiegu można użyć także tych olejów, które mamy w kuchni. Do olejowania nadają się takie oleje jak lniany, rzepakowy, oliwa z oliwek czy z pestek winogron.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.