Odzież nocna i bielizna z wiskozy – luksus i wygoda najlepszej ze sztucznych tkanin

Wiskoza jest materiałem, który coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji wysokiej jakości odzieży, znajdując wykorzystanie chociażby w wysokiej jakości ubiorze nocnym. Przyjrzyjmy się sposobowi powstawania oraz cechom tej tkaniny, dzięki którym warto kupować wykonane z niej luksusowe szlafroki czy nocne koszulki.

Sztuczna tkanina z naturalnego surowca

Wiskozę często wrzuca się do worka z tkaninami syntetycznymi, jednak nie jest to trafny opis. Owszem, jest to materiał produkowany w sposób sztuczny, jednak wykorzystywany w procesie jego tworzenia surowiec jest jak najbardziej naturalny. Wiskozę produkuje się bowiem z celulozy, którą uzyskuje się z różnego rodzaju drzew. Co ciekawe, jest to tkanina, która jest w stanie imitować różnego rodzaju naturalne czy syntetyczne materiały, wśród których znajdują się na przykład bawełna, wełna czy poliester. W dodatku jest to materiał relatywnie tani, co pozwala na wykorzystanie go do produkcji ubrań wysokiej jakości za stosunkowo niewielką cenę.

Główną zaletą wiskozy z perspektywy wyrobu ubioru nocnego jest jej oddychalność, tak rzadko cechująca tkaniny sztuczne. Podobnie jak wełna, len czy bawełna, wiskoza oferuje bardzo dobrą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu możemy założyć wykonane z niej stroje na noc nie bojąc się o to, że będziemy w trakcie snu nadmiernie się pocić. Jest to tkanina na tyle lekka i przewiewna, że bardzo dobrze sprawdzi się również latem. Warto wspomnieć również o tym, że wiskoza nie powoduje podrażnień skóry i nie działa uczulająco, a wręcz chroni przed podrażnieniami i infekcjami. Niezwykła higroskopijność wiskozy czyni z niej także idealną tkaninę do wyrobu szlafroków z wysokiej półki.

Gwarancja luksusowego wyglądu i komfortu

Warto zwrócić uwagę również na wizualny aspekt wiskozy, dzięki któremu tak często jest wykorzystywana przy szyciu ekskluzywnego damskiego ubioru. Charakteryzuje się bowiem charakterystycznym połyskiem, który jest tak pożądany w przypadku atrakcyjnych koszulek nocnych czy szlafroków. Założenie nocnego stroju wykonanego z wiskozy pozwala zatem poczuć się naprawdę atrakcyjnie i wprowadzić w sypialni niezwykłą atmosferę. Wszystko to udaje się wiskozie osiągnąć jednocześnie będąc bardzo miłą w dotyku, co w połączeniu ze wspomnianą już wyżej higroskopijnością sprawia, że gwarantuje przyjemnie spędzone noce.

Wiskoza wymaga dobrego traktowania

Przy wszystkich swoich zaletach, wiskoza jest w pewnych aspektach materiałem dosyć wymagającym. Ma bowiem tendencję do okształcania się, przez co trzeba poświęcić szczególnie dużo uwagi jego prasowaniu oraz praniu, które powinno być robione w niskiej temperaturze lub ręcznie. Jednak niewątpliwie warto naprawdę się postarać, by utrzymywać swoje wykonane z wiskozy luksusowe nocne ubrania stale w dobrym stanie, ponieważ odwdzięczą się nam wygodą i atrakcyjnym wyglądem przy zachowaniu ceny o wiele atrakcyjniejszej, niż w przypadku w pełni naturalnych tkanin takich jak na przykład jedwab.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.