Odzież nocna i bielizna z wiskozy – luksus i wygoda najlepszej ze sztucznych tkanin

Wiskoza jest materiałem, który coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji wysokiej jakości odzieży, znajdując wykorzystanie chociażby w wysokiej jakości ubiorze nocnym. Przyjrzyjmy się sposobowi powstawania oraz cechom tej tkaniny, dzięki którym warto kupować wykonane z niej luksusowe szlafroki czy nocne koszulki.

Sztuczna tkanina z naturalnego surowca

Wiskozę często wrzuca się do worka z tkaninami syntetycznymi, jednak nie jest to trafny opis. Owszem, jest to materiał produkowany w sposób sztuczny, jednak wykorzystywany w procesie jego tworzenia surowiec jest jak najbardziej naturalny. Wiskozę produkuje się bowiem z celulozy, którą uzyskuje się z różnego rodzaju drzew. Co ciekawe, jest to tkanina, która jest w stanie imitować różnego rodzaju naturalne czy syntetyczne materiały, wśród których znajdują się na przykład bawełna, wełna czy poliester. W dodatku jest to materiał relatywnie tani, co pozwala na wykorzystanie go do produkcji ubrań wysokiej jakości za stosunkowo niewielką cenę.

Główną zaletą wiskozy z perspektywy wyrobu ubioru nocnego jest jej oddychalność, tak rzadko cechująca tkaniny sztuczne. Podobnie jak wełna, len czy bawełna, wiskoza oferuje bardzo dobrą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu możemy założyć wykonane z niej stroje na noc nie bojąc się o to, że będziemy w trakcie snu nadmiernie się pocić. Jest to tkanina na tyle lekka i przewiewna, że bardzo dobrze sprawdzi się również latem. Warto wspomnieć również o tym, że wiskoza nie powoduje podrażnień skóry i nie działa uczulająco, a wręcz chroni przed podrażnieniami i infekcjami. Niezwykła higroskopijność wiskozy czyni z niej także idealną tkaninę do wyrobu szlafroków z wysokiej półki.

Gwarancja luksusowego wyglądu i komfortu

Warto zwrócić uwagę również na wizualny aspekt wiskozy, dzięki któremu tak często jest wykorzystywana przy szyciu ekskluzywnego damskiego ubioru. Charakteryzuje się bowiem charakterystycznym połyskiem, który jest tak pożądany w przypadku atrakcyjnych koszulek nocnych czy szlafroków. Założenie nocnego stroju wykonanego z wiskozy pozwala zatem poczuć się naprawdę atrakcyjnie i wprowadzić w sypialni niezwykłą atmosferę. Wszystko to udaje się wiskozie osiągnąć jednocześnie będąc bardzo miłą w dotyku, co w połączeniu ze wspomnianą już wyżej higroskopijnością sprawia, że gwarantuje przyjemnie spędzone noce.

Wiskoza wymaga dobrego traktowania

Przy wszystkich swoich zaletach, wiskoza jest w pewnych aspektach materiałem dosyć wymagającym. Ma bowiem tendencję do okształcania się, przez co trzeba poświęcić szczególnie dużo uwagi jego prasowaniu oraz praniu, które powinno być robione w niskiej temperaturze lub ręcznie. Jednak niewątpliwie warto naprawdę się postarać, by utrzymywać swoje wykonane z wiskozy luksusowe nocne ubrania stale w dobrym stanie, ponieważ odwdzięczą się nam wygodą i atrakcyjnym wyglądem przy zachowaniu ceny o wiele atrakcyjniejszej, niż w przypadku w pełni naturalnych tkanin takich jak na przykład jedwab.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona coemi.pl.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
Czym są i jak działają dermokosmetyki? Czym są i jak działają dermokosmetyki?

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 1418 Beauty Portal. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.