Oczyszczanie twarzy

oczyszczanie twarzyBez względu na rodzaj cery warto zainteresować się domowymi sposobami oczyszczania twarzy. Twarz jest pierwszym odbieranym przez otoczenie wrażeniem, dlatego warto zadbać, aby była zadbana, czysta i bez skazy. Każdy rodzaj cery wymaga innej pielęgnacji. Domowe sposoby oczyszczania twarzy są mniej inwazyjne i nie naruszają za bardzo warstwy lipidowej naskórka. W domu można przygotować preparaty do oczyszczania twarzy na bazie składników naturalnych, które znamy i wiemy, że są przyjazne naszej cerze. Poza tym takie naturalne produkty jak np. oleje roślinne, mleko czy zioła są zdecydowanie łagodniejsze w działaniu i lepiej przyjmowane przez skórę niż te sklepowe.

Z produktów, które mamy w kuchni możemy śmiało tworzyć mleczka, toniki, maseczki, peelingi w razie potrzeby.

Warto przynajmniej raz w tygodniu znaleźć czas na oczyszczanie twarzy i najpierw zrobić tzw. „parówkę”(pochylić się nad miską wypełnioną gorącą wodą z dodatkiem ziół np. rumianek lub szałwia), następnie nałożyć na twarz maseczkę oczyszczającą lub wykonać peeling(np, za pomocą płatków owsianych z mlekiem). Następnie należy opłukać twarz zimną wodą.

Dbanie o twarz obejmuje kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim zawsze należy zmywać makijaż, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, odblokowuje pory, ułatwia skórze oddychanie, a także pozwala wchłaniać dobroczynne składniki kremów czy maseczek. Przy demakijażu dobrze się sprawdzają płyny i mleczka micelarne. Oczyszczanie twarzy powinno być połączone z jej nawilżaniem. Po każdym oczyszczeniu twarzy warto zaaplikować na twarz krem lub maseczkę nawilżającą.

Obecnie popularną metodą oczyszczania twarzy jest Oil Cleansing Metod, czyli po prostu mycie twarzy olejami. Jet to bardzo delikatny sposób oczyszczania twarzy. Oleje zmyją każdy brud i usuną makijaż. OCM nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka, a skóra po jej zastosowaniu jest czysta, nawilżona i odżywiona i odświeżona. Metoda ta jest właściwa dla każdego rodzaju cery. Podstawa OCM to mieszanka olejów, gdzie bazowym olejem jest olej rycynowy(nie należy stosować go samodzielnie, gdyż może wysuszyć skórę). Efekty stosowania OCM można zauważyć już po dwóch tygodniach. Skóra jest gładka, nawilżona i jednolita, zostaje przywrócona równowaga cery, zmniejsza się ilość zaskórników, ilość sebum zostaje zmniejszona, a pory zwężone. Do oczyszczania twarzy należy używać olejów tłoczonych na zimno, nierafinowanych, naturalnych. W zależności od rodzaju cery wybieramy oleje, które pomogą rozwiązać jej problemy. Przy oczyszczaniu twarzy olejami potrzebne są małe ręczniki lub ściereczki wykonane z mikrofibry, bawełny lub muślinu(mają dobrze chłonąć wodę i utrzymywać ciepło). Oczyszczanie OCM należy rozpocząć od nałożenia mieszanki olejów na dłoń, następnie nałożyć olej na twarz i masować skórę kolistymi ruchami następnie trzeba zamoczyć ręcznik w ciepłej wodzie i przyłożyć do twarzy do chwili aż wystygnie i tę czynność powtarzać 2-3 razy. Kolejny krok to starcie olejów z twarzy i wypłukanie ręcznika w zimnej wodzie i przetarcie nim twarzy co domknie pory.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.