Nieocenione właściwości masażu w dbaniu o urodę

640px-16_oz_Salt_in_Red_JarJest wiele technik masażu. Z różnych stron świata pochodzą różne sposoby masowania ciała. Masaż może być np. leczniczy, odprężający, relaksujący, limfatyczny, ujędrniający, ale także upiększający. Masować potrafi niemal każdy. Masowanie pleców czy stóp jest powszechnie stosowane w domach. Daje przyjemne uczucie odprężenia, korzystnie wpływa na spięte mięsnie. Dotyk jest kojący na wiele dolegliwości. Można masażem poprawić samopoczucie osobie cierpiącej na ból głowy czy bóle kręgosłupa.
Czasem warto wybrać się na prawdziwy, profesjonalny masaż do specjalisty. Dla odprężenia, uspokojenia, poprawy nastroju można zdecydować się na masaż relaksacyjny. W salonach masażu często zabiegowi towarzysz spokojna, nastrojowa muzyka, kosmetyki używane do masażu mają przyjemne, relaksujące zapachy, by zabieg był jak najprzyjemniejszy. Można też skorzystać z masażu leczniczego, jeśli mamy do tego wskazania medyczne, masaż taki przeznaczony jest dla osób cierpiący na bóle kręgosłupa, stawów, osób mających problemy z narządami ruchu, po wypadkach i na skutek choroby. Masaż ma nieocenione właściwości, prawidłowo prowadzony może zdziałać niemal cuda.
Aby zadbać o ciało i swoją urodę można korzystać z szerokiej gamy masaży oferowanych w salonach kosmetycznych i masażu. Warto oddać się w ręce sprawdzonych specjalistów, bo masażem można też zaszkodzić. Mając do wyboru masaż w salonie kosmetycznym, albo w salonie masażu, warto skorzystać z usług bardziej wykwalifikowanego personelu, by zabieg był nie tylko przyjemny, ale także skuteczny.
Do masaży stosowane są różne kosmetyki. Podstawą jest stosowanie olejków do masażu, które natłuszczają skórę i ułatwiają przesuwanie po niej rąk. Często też przy masażu stosuje się kosmetyki peelingujące, głównie gruboziarnistą sól z mórz i oceanów, która usuwa zrogowaciały naskórek, poprawia wygląd skóry, i ukrwienie ciała. Pomaga to zastosowanym kosmetykom wnikać w głębsze warstwy skóry.
Masaż można też zrobić w domu. Oczywiście samodzielne wykonanie masażu pleców może być bardzo trudne, ale z innymi częściami ciała swobodnie poradzimy sobie w pojedynkę.
Najbardziej problematyczne dla kobiet są okolice ud, brzucha i pośladków, ponieważ to tam gromadzi się często tłuszcz, powodujący powstawanie cellulitu. Metodą wspomagającą walkę z nim, obok diety i ćwiczeń może być też masaż i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Antycellulitowy masaż w domu możemy wykonać za pomocą specjalnej rękawicy do tego celu albo szorstkiej gąbki. Ważne jest, aby przyrząd nie był zbyt miękki, by jak najlepiej pobudzać masażem krążenie. Po codziennej kąpieli, kiedy ciało jest rozgrzane, warto zastosować kosmetyk antycellulitowy pod prysznic do masażu. Na gąbkę należy nalać płynu do masażu, a potem rozpocząć masaż dużymi, okrężnymi ruchami, od kolan w kierunku bioder, a brzucha okrężnymi ruchami od pępka na zewnątrz ciała. Pośladki należy masować w kierunku na zewnątrz. Masaż taki należy prowadzić kilka minut na każdą ze stron. Po masażu, kiedy skóra jest dobrze ukrwiona, a limfa krąży szybciej, warto użyć kremu antycellulitowego, którego działanie po masażu będzie lepsze.

W: Produkty kosmetyczne

Ostatnie wpisy:

Sukienka wieczorowa – jak dobrać odpowiednią sukienkę do okazji Sukienka wieczorowa – jak dobrać odpowiednią sukienkę do okazji
Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.