Nawilżenie skóry antidotum na upływ czasu

1_krem+lefery+hit+na+zmarszczkiNasza skóra to powłoka wymagająca uwagi i dbałości. Czasami chcielibyśmy trzymać upływ czasu, który pozostawia swe piętno na naszej skórze. Jak dbać o skórę, by pozostała piękna, jak najdłużej? Warto przestrzegać jednej zasady – dbać o odpowiednie nawilżenie. Nawilżona skóra odwdzięczy się nam jędrnością i sprężystością, pozostanie delikatna i gładka. Przyjrzyjmy się temu, jak właściwie zadbać o nawilżenie naszej skóry.

Skóra to narząd, dzięki któremu niejako komunikujemy się ze światem zewnętrznym, jest on naszą wizytówką. Poprzez naszą skórę i cerę demonstrujemy również jaki jest stan naszego zdrowia. W związku z Tym warto dbać o tę wizytówkę. Cery są bardzo różne, jednak każda z nich wymaga jednego – nawilżenia. Problemem w gruncie rzeczy nie jest samo nawilżenie, ale to, jak utrzymać to nawilżenie na dłużej.

Na naszą skórę czyha wiele zagrożeń. Ważne by znać szkodliwość naszych niektórych działań, by uniknąć przesuszenia skóry. Upalne dni podczas lata, czy duża suchość powietrza zimą pogarszają nawilżenie skóry. Zła pielęgnacja skóry, jak i niewłaściwe nawyki żywieniowe również mogą powodować odwodnienie skóry i szybsze jej starzenie. Upływ czasu jest równie niewdzięczny, jednak jemu nie możemy się przeciwstawić . Używki również negatywnie wpływają na skórę. Warto odstawić kawę i papierosy dla dobra naszego zdrowia. Głównym sprawdzą fotostarzenia się skóry jest oczywiście nadmierne opalanie czy to naturalne, czy w solarium. Promienie ultrafioletowe nieodwracalnie niszczą włókna kolagenowe. Wysuszona skóra pozbawiona włókien kolagenowych jest podstawą do powstawania pierwszych zmarszczek. Niesłychanie ważne jest picie odpowiednio dużej ilości wody i stosowanie kosmetyków nawilżających. Do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania na wodę powinno się wypijać od 1,5 litra do 2 litrów. Nawilża to skórę, ale i usuwa toksyny z organizmu. Woda jest eliksirem życia. Ciekawym rozwiązaniem jest mgiełka w atomizerze, która pomaga w nawilżeniu skóry. Szczególnie sprawdza się to podczas upałów. Należy jednak pamiętać, by nie czekać do wyschnięcia wody, tylko jej nadmiar zetrzeć chusteczką higieniczną. Wodą można zraszać twarz pokrytą makijażem. Nasza skra broni się przed ubytkiem wody. Mechanizmem obronnym jest powłoka z tłuszczu i potu, którą nazywamy sebum. To właśnie produkowane sebum zatrzymuje wilgoć w ciele. Skóra sucha produkuje małe ilość sebum, jest tym samym tym bardziej narażona na starzenie i powstawanie zmarszczek. Skóra tłusta będzie starzała się wolniej, ponieważ wilgoć w naszym organizmie ochrania warstwa sebum. Cera mieszane, jak również tłusta dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd i sprężystość. Umiejętne nawilżanie jest niezbędne – nie możemy zachwiać naturalnych procesów zachodzących w naszym ciele. Osoby, które zbytnio odtłuszczają tłustą cerę, popełniają błąd. Takie działania mogą prowadzić do łojotoku, czyli nadprodukcji łoju. Warstwa sebum to warstwa ochronna, a tym samym naturalny nawilżacz skóry. Nie należy więc zbytnio odtłuszczać, a z drugiej strony w przypadku cery suchej trzeba odpowiednio nawilżać.

Jak rozpoznać skórę przesuszoną? Skóra taka jest mało elastyczna, dość szorstka. Każde otarcie czy nawet dotyk powoduje nieprzyjemne pieczenie czy ból. Napięta powłoka i szorstkość naskórka powinien być sygnałem alarmowym i wystarczającym ostrzeżeniem. Nawet skóra tłusta może ulec przesuszeniu.

SOS dla skóry to odpowiednie nawilżenie. Warto rozpoznać symptomy przesuszonej skóry i od razu walczyć z nimi i niwelować. Piękna, zdrowa skóra to podstawa dobrego samopoczucia.

W: Kosmetyki, Porady, Produkty kosmetyczne, Uroda

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.