Najlepsze kosmetyki do twarzy

Przemysł kosmetyczny rozwija się niezwykle dynamicznie i każdego roku prezentuje nowe, innowacyjne metody pielęgnacji twarzy i ciała, oraz walki z oznakami starzenia. Dla współczesnych ludzi niezwykle istotne jest, by jak najdłużej zatrzymać upływający czas i nie pozwolić mu odcisnąć piętna na skórze. W tym celu powstają liczne specyfiki do pielęgnacji ciała i kosmetyki do twarzy.

Twarz jest tą częścią ciała, która przyciąga ludzką uwagę w pierwszej kolejności, nic więc dziwnego, że tak ważne dla człowieka jest, by zachować jej skórę w jak najlepszej formie. To również ta część ciała, na której bardzo mocno odciskają się znaki mimiczne, czyli zmarszczki. Nie służy jej również fakt, że przez wiele godzin dziennie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. I chociaż stosuje się różne kosmetyki do twarzy, to jednak wciąż wiele osób zapomina, jak ważne jest używanie kremu z filtrami UV, które zabezpieczają przed fotostarzeniem się skóry i jej groźnymi schorzeniami.

Producenci środków kosmetycznych zadbali, by asortyment kosmetyków do pielęgnacji twarzy, szyi i okolic oczu był wyjątkowo szeroki. Kosmetyki do twarzy to między innymi:

 

* kremy do twarzy (na dzień, na noc, uniwersalne)

* serum

* kremy i żele pod oczy, przeciwzmarszczkowe i likwidujące oznaki zmęczenia

* peelingi

* maseczki

* preparaty do demakijażu (płyny micelarne, emulsje, chusteczki)

* preparaty do oczyszczania twarzy (płyny, mleczka, emulsje, żele, toniki)

 

Kosmetyki do twarzy potrafią wyjątkowo przysłużyć się skórze, jednak wymaga to pewnej znajomości własnej cery i jej potrzeb. Cera człowieka jest dzielona według rodzajów i typów. Rodzaje cery to:

  • cera sucha
  • cera normalna
  • cera tłusta
  • cera mieszana

 

Cera jest także selekcjonowana według typów i może być to:

  • cera wrażliwa
  • cera naczynkowa
  • cera odwodniona

 

Wybierając kosmetyki do twarzy, należy kierować się typem i rodzajem cery. Nieprawidłowo dobrane specyfiki nie tylko nie pomogą, ale mogą również poważnie zaszkodzić. Przykładem może być cera naczynkowa, która wymaga delikatnej pielęgnacji i nie lubi peelingów i innych mocnych kosmetyków. Ostre drobinki mogą bowiem naruszać wrażliwy naskórek, uszkadzać naczynka krwionośne i powodować powstawanie pajączków. Warto pamiętać także, że skóra posiada swój wiek i powinna otrzymać wsparcie dostosowanych do niego kosmetyków. Receptura wielu kremów jest uzależniona właśnie od wieku skóry, która z upływem lat traci elastyczność i zdolność podtrzymywania.

Kosmetyki do twarzy najlepiej pomoże dobrać kosmetyczka. Posiada ona właściwe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, które pozwala rozpoznać typy skóry i jej potrzeby. W salonie kosmetycznym można również zakupić profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, które często okazują się bardziej skuteczne niż te, które można znaleźć na sklepowych półkach.

Skóra twarzy wymaga delikatnej, ale regularnej pielęgnacji. Kondycji nie przywróci jej jednorazowy zabieg, należy zagwarantować jej troskliwą opiekę i jak najlepiej dobrane kosmetyki, najlepiej oparte na składnikach naturalnych i bezpiecznych.

W: Kosmetyki

Ostatnie wpisy:

Sukienka wieczorowa – jak dobrać odpowiednią sukienkę do okazji Sukienka wieczorowa – jak dobrać odpowiednią sukienkę do okazji
Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.