Krwiste usta do pracy

Mało jest rzecz tak pełnych kobiecości i uroku jak czerwona pomadka. Specjaliści zajmujący się makijażowymi trendami podkreślają, że sprawdza się ona zawsze, przez lata nie wychodzi z mody i z pozornie zwyczajnego stroju pozwala wyczarować doskonały look.
Są jednak osoby, które stoją na stanowisku, iż szminka przesadnie wyrazista jest błędem. W relacjach służbowych oceniany bywa także wygląd konkretnej osoby i przez jego pryzmat często wysnuwane są wnioski na temat kompetencji danego człowieka. Stąd też mocne czerwienie proponowane są raczej na wieczór. Czy rzeczywiście w pracy musimy rezygnować z mocnej pomadki?
Niekoniecznie. Wszystko zależy od typu urody kobiety, stroju, makijażu oczu… U brunetek, obdarzonych ciemnymi oczami oraz ciemną karnacją czerwona szminka za dnia nie będzie raziła tak jak umalowana nią jasnooka blondynka w mocnym makijażu. Dlatego też odpowiedź na pytanie o prawidłowość malowania ust na czerwono w ciągu dnia, w sytuacjach zawodowych jest pytaniem otwartym: u jednych kobiet taki zabieg razić będzie bardzo, u innych w ogóle.
Jeżeli już decydujemy się na zakup czerwonej szminki, należy starannie dobrać jej odcień. Dla pań o jasnej karnacji skóry stworzone są te pomadki, w których do czerwieni dodany został niebieski barwnik. Cera oliwkowa wymaga odcieni ciepłych, a bardzo ciemna skomponuje się z czerwienią wchodzącą w fiolety.
Malując się do pracy czerwoną pomadką, dołożyć należy staranności. Nie jest to kosmetyk z gatunku tych, którymi można błyskawicznie poprawić makijaż w taksówce, tramwaju czy windzie w biurowcu. Dobrze jest kupić także konturówkę w dopasowanym do pomadki odcieniu i zadbać o regularność kreski. Usta wcześniej można potraktować peelinegiem cukrowym oraz nawilżyć specjalnym balsamem. Zapobiegnie to wałkowaniu się pomadki i podkreśleniu ewentualnych zmarszczek na wargach.
Zwrócić uwagę należy także na resztę makijażu i stroju. Czerwone usta to element na tyle dominujący, że cala reszta naszego make-upu powinna być utrzymana w kolorach stonowanych i jak najbardziej neutralnych. Nigdy nie należy łączyć czerwonej pomadki z makijażem oczu typu „smokey eyes”. Przesyt sprawi, że nadamy naszej twarzy wyraz wręcz karykaturalny. Czerwona szminka nie będzie także współgrać ze strojem utrzymanym w barwach pastelowych, takich jak różowy czy błękitny. Zastosowana w taki sposób nada naszemu image’owi kiczowaty wydźwięk i na pewno nie pomoże zyskać biznesowego uznania.
Jednym słowem: czerwona pomadka w sytuacji biznesowej i w ciągu dnia jest dopuszczalna w makijażu pań o egzotycznej urodzie, ciemnych włosach, ciemnej oprawie oczu. Nigdy nie powinna jednak być zestawiana z mocnym podkreśleniem oczu i przesadnie kolorowo-pastelowym strojem.
Decydując się na czerwień na ustach, godzimy się na to, że będzie to jedyny mocny akcent. Dołożenie jakiegokolwiek silnego elementu sprawi, że nadamy sobie wygląd karykaturalny z jednej strony, z drugiej zaś czerwona pomadka kompletnie nie spełni swojego zadania. Zastosowana umiejętnie nada swojej posiadaczce ponadczasowego uroku i klasy.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
Czym są i jak działają dermokosmetyki? Czym są i jak działają dermokosmetyki?

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Beauty Portal. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.