Krwiste usta do pracy

Mało jest rzecz tak pełnych kobiecości i uroku jak czerwona pomadka. Specjaliści zajmujący się makijażowymi trendami podkreślają, że sprawdza się ona zawsze, przez lata nie wychodzi z mody i z pozornie zwyczajnego stroju pozwala wyczarować doskonały look.
Są jednak osoby, które stoją na stanowisku, iż szminka przesadnie wyrazista jest błędem. W relacjach służbowych oceniany bywa także wygląd konkretnej osoby i przez jego pryzmat często wysnuwane są wnioski na temat kompetencji danego człowieka. Stąd też mocne czerwienie proponowane są raczej na wieczór. Czy rzeczywiście w pracy musimy rezygnować z mocnej pomadki?
Niekoniecznie. Wszystko zależy od typu urody kobiety, stroju, makijażu oczu… U brunetek, obdarzonych ciemnymi oczami oraz ciemną karnacją czerwona szminka za dnia nie będzie raziła tak jak umalowana nią jasnooka blondynka w mocnym makijażu. Dlatego też odpowiedź na pytanie o prawidłowość malowania ust na czerwono w ciągu dnia, w sytuacjach zawodowych jest pytaniem otwartym: u jednych kobiet taki zabieg razić będzie bardzo, u innych w ogóle.
Jeżeli już decydujemy się na zakup czerwonej szminki, należy starannie dobrać jej odcień. Dla pań o jasnej karnacji skóry stworzone są te pomadki, w których do czerwieni dodany został niebieski barwnik. Cera oliwkowa wymaga odcieni ciepłych, a bardzo ciemna skomponuje się z czerwienią wchodzącą w fiolety.
Malując się do pracy czerwoną pomadką, dołożyć należy staranności. Nie jest to kosmetyk z gatunku tych, którymi można błyskawicznie poprawić makijaż w taksówce, tramwaju czy windzie w biurowcu. Dobrze jest kupić także konturówkę w dopasowanym do pomadki odcieniu i zadbać o regularność kreski. Usta wcześniej można potraktować peelinegiem cukrowym oraz nawilżyć specjalnym balsamem. Zapobiegnie to wałkowaniu się pomadki i podkreśleniu ewentualnych zmarszczek na wargach.
Zwrócić uwagę należy także na resztę makijażu i stroju. Czerwone usta to element na tyle dominujący, że cala reszta naszego make-upu powinna być utrzymana w kolorach stonowanych i jak najbardziej neutralnych. Nigdy nie należy łączyć czerwonej pomadki z makijażem oczu typu „smokey eyes”. Przesyt sprawi, że nadamy naszej twarzy wyraz wręcz karykaturalny. Czerwona szminka nie będzie także współgrać ze strojem utrzymanym w barwach pastelowych, takich jak różowy czy błękitny. Zastosowana w taki sposób nada naszemu image’owi kiczowaty wydźwięk i na pewno nie pomoże zyskać biznesowego uznania.
Jednym słowem: czerwona pomadka w sytuacji biznesowej i w ciągu dnia jest dopuszczalna w makijażu pań o egzotycznej urodzie, ciemnych włosach, ciemnej oprawie oczu. Nigdy nie powinna jednak być zestawiana z mocnym podkreśleniem oczu i przesadnie kolorowo-pastelowym strojem.
Decydując się na czerwień na ustach, godzimy się na to, że będzie to jedyny mocny akcent. Dołożenie jakiegokolwiek silnego elementu sprawi, że nadamy sobie wygląd karykaturalny z jednej strony, z drugiej zaś czerwona pomadka kompletnie nie spełni swojego zadania. Zastosowana umiejętnie nada swojej posiadaczce ponadczasowego uroku i klasy.

Ciąg dalszy…

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.