Korzyści stosowania peelingu

peeling_nakladaniePeeling skóry to istotny zabieg w pielęgnacji ciała. Peeling wygładza, oczyszcza, spłyca warstwy naskórka, co zmniejsza widoczność defektów skóry(jak zmarszczki, ślady po trądziku). Zaletami peelingu są fakty, że odświeża i wygładza skórę, dodatkowo usuwa nadmiar sebum, więc czyni cerę bardziej matową, peeling odblokowuje pory, a przy okazji daje sygnał do procesu odnowy komórkowej. Peeling potrafi wyrównać koloryt skóry, nadając jej tym samym zdrowy i promienny wygląd. Po wykonanym peelingu skóra jest gotowa na odżywcze składniki, które lepiej wchłania. Peeling należy wybrać stosownie do rodzaju cery i celu jego zastosowania. Rozróżniamy takie peelingi jak peelingi ziarniste: drobno, średnio i gruboziarniste, peelingi enzymatyczne, peelingi peel-off czy kremy z dodatkiem kwasów owocowych.

Następnie wyróżniamy peeling ziarnisty typu scrub, który zawiera w sobie np. zmielone łupiny orzechów, migdałów, pestki brzoskwiń i inne. Im większe drobiny, tym silniejsze właściwości ścierające.

Peelingi stosuje się nakładając na zwilżoną skórę i masowaniu okrężnymi ruchami przez kilkanaście sekund. Peeling spłukujemy wodą i po osuszeniu nakładamy krem. Peelingi w domu pozwalają uzyskać efekt wygładzenia, poprawę kolorytu skóry, czy zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. Peeling pozwala na złuszczanie z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. Korzystnym działaniem peelingu jest również pobudzenie mikrokrążenia. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingów skóra staje się ładniejsza i zdrowsza. Poza tym dokładne oczyszczanie zapobiega zamykaniu się porów. Pod względem metody złuszczania peeling dzielimy na mechaniczny i chemiczny. Mechaniczny zawiera drobinki moreli, migdałów bądź orzechów, natomiast chemiczny używa kwasów owocowych lub kwasów związków chemicznych, co gwarantuje dogłębne oczyszczanie warstw skóry.

Wskazaniami do wykonywania peelingów są zaburzenia pigmentacji skóry, trądzik, zmiany skórne czy poprawienie estetyki skóry. Efekt działania peelingu jest dobrze widoczny szczególnie w przypadku skóry ze skłonnością do łojotoku. Peelingi zyskały na popularności dzięki skuteczności, niskiej cenie, prostocie zabiegu oraz możliwości dostosowania rodzaju kosmetyku złuszczającego do typu cery. Peeling nie tylko wygładza skórę, ale również przyspiesza jej odnowę. Peeling odświeża i rozjaśnia skórę. Peeling pomaga w utrzymaniu jędrności. Peeling zawsze należy stosować zgodnie z zasadami masażu i kierunkiem przepływu limfy w naszym ciele, czyli z dołu do góry. Najmocniejsze są peelingi cukrowe i solne. Aby peeling odniósł skutek należy go wykonywać co najmniej 15 minut. Warto wykonywać peeling przed depilacją. Peelingu nie powinno się stosować na podrażnioną skórę, czy skórę z ranami. Należy pamiętać o nałożeniu balsamu po wykonaniu peelingu. Intensywny peeling wystarczy stosować raz w miesiącu. Dobrze jest pamiętać o dokładnym potraktowaniu peelingiem takich miejsc jak stopy, kolana, łokcie. Wykonując peeling nie wolno trzeć zbyt mocno, żeby nie zniszczyć warstwy ochronnej naskórka. Na pewno warto wykonać peeling przed nałożeniem samoopalacza.

W: Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.