Jak zatrzymać pięknie opaloną skórę na dłużej?

opaleniznaLato to czas, kiedy kobiety chętnie wystawiają swoją skórę na działanie promieni słonecznych. Pięknie opalone ciało to bowiem stan pożądany przez wiele pań. Co zrobić, aby zdobyta przez upalne miesiące opalenizna, nie zniknęła zbyt szybko? Jest na to kilka sposobów.

Pamiętaj o peelingu

Skóra, która regularnie wystawiana była na działanie promieni słonecznych, staje się nie tylko bardziej szorstka niż zazwyczaj, ale również grubsza. Nie należy więc obawiać się, że stosowanie preparatów złuszczających sprawi, że opalenizna zniknie błyskawicznie. Co więcej, peeling to gwarancja tego, że skóra będzie miała piękny odcień na dłużej. Peeling sprawia też, że ciało staje się bardziej gładkie, a tym samym o wiele lepiej wchłania nakładane na nie kosmetyki.

Nie zapominaj o nawilżaniu

Skóra smagana słońcem bardzo często mocno się przesusza. W związku z tym nie można zapominać także o tym, aby ją nawilżać. Dzięki stosowanym regularnie preparatom nawilżającym skóra staje się bardziej gładka, odzyskuje również utraconą przez lato elastyczność. Tym samym nie zachodzą w niej tak szybko procesy wymiany naskórka na nowy, a to pewność, że piękna opalenizna zostanie z nami na dłużej.

Balsam brązujący – dobre rozwiązanie

Jeżeli chcesz nie tylko zatrzymać opaleniznę na jesień, ale również sprawić, że nie zacznie ona zbyt szybko blednąć, postaw na balsam brązujący. Delikatnie „podkręci” on kolor skóry, sprawiając, że opalenizna będzie miała bardziej głęboki odcień. Decydując się na balsam brązujący, nie trzeba obawiać się, że na skórze powstaną brzydkie plamy i zacieki. Balsamy działają bowiem delikatnie niż samoopalacze, które rzeczywiście mogą pozostawiać smugi trudne do usunięcia.

A może bronzer?

Jeżeli nie chcesz ingerować w kolor skóry zbyt silnie, możesz zastosować bronzer. Z pomocą tego kosmetyku uda się poprawić kolor skóry na twarzy, szyi i dekolcie, uzyskując tym samym naprawdę naturalny efekt. Po bronzery sięgać można w zasadzie przez cały rok, nie obawiając się brzydkiego wyglądu. Warunkiem jest jednak zastosowanie miękkiego pędzla do nakładania kosmetyku. Kupując go, nie warto oszczędzać – z takich pędzli bardzo często wychodzi włosie, które następnie osadza się na twarzy.

Samoopalacz tylko dla odważnych

Ten kosmetyk to rozwiązanie dla tych kobiet, których skóra wróciła już niemalże do naturalnego koloru sprzed opalania. Jest łatwy w użyciu i w pełni bezpieczny dla ciała. Zmywa się bez większych problemów. Nakładając go, trzeba jednak pamiętać, że nie widać go na ciele od razu. Nie należy więc aplikować go zbyt dużo, bo możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast pięknej skóry z naturalnym efektem opalenizny uzyskamy skórę pokrytą smugami i zaciekami. Aby uniknąć takiej wpadki, stosować nawet niewielką ilość kosmetyku, a jednocześnie aplikować go na skórę, która wcześniej została poddana peelingowi. Dobrze jest zaczekać chwilę z zakładaniem ubrania, gdyż samoopalacze bardzo często brudzą tkaninę. Najlepiej ubrać się dopiero wtedy, kiedy kosmetyk w pełni wyschnie.

W: Porady, Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.