Jak zadbać o ciało po dużej utracie wagi

girl-410334_640Diety odchudzające cieszą się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie u kobiet. Nie będziemy tutaj wgłębiać się w przedziały wiekowe, bowiem nie ma to dla nas większego znaczenia. Prawda jest jednak taka, że jedne diety są bardziej rygorystyczne od drugich, a nasze nieumiejętne podejście do kwestii odchudzania ma bardzo duży wpływ na kondycję naszej skóry. Zauważmy, że rezygnując z danego produktu, rezygnujemy również z składników odżywczych, które bardzo często mają bezpośredni wpływ na jędrność skóry, jej elastyczność, odpowiednie nawodnienie jak i sam koloryt, który ma ogromne znaczenie. Negatywne skutki diet, można zauważyć nie tylko podczas samego procesu odchudzania ale również po większej utracie wagi. Wówczas możemy zauważyć, że nasza skóra jakby się zbuntowała.

Skóra ciała, jak i sam nasz organizm również potrzebuje odpowiedniego traktowania. Tutaj również ma ogromne znaczenie ile pijemy w ciągu dnia, co pijemy, a także co spożywamy i w jakich ilościach. Rezygnując z większości składników, rezygnujemy również z odżywiania skóry. Efekty mogą być bardzo druzgocące. Wraz z utratą wagi, nasza skóra powinna również zaczynać się kurczyć, aby była dopasowana do nowej figury. W większości przypadków tak się jednak nie dzieje. Pytacie dlaczego? Ponieważ większość z kobiet, skupia się bardzo często tylko na diecie zapominając o wysiłku fizycznym , w związku z tym skóra nie ma możliwości z nami współgrać i zostaje na takim etapie jak sprzed zastosowania diety. Ponadto, nie dbamy o skórę. Każdy dietetyk powinien nam powiedzieć, że skóra, jak i całe ciało, powinno być bardziej rozpieszczane podczas diety. Dlaczego? Dzięki stosowaniu odpowiednich produktów kosmetycznych, balsamów ujędrniających, peelingów, zmuszamy naszą skórę do działania. Zaczynamy uaktywniać krwinki, które są nam potrzebne do odpowiedniej kondycji skóry, a ta z kolei zaczyna zauważać wprowadzane zmiany i zaczyna z nami współgrać. Owszem przy utracie bardzo dużej ilości kilogramów, walka z nadmiarem skóry nie jest łatwa i o tym powinniśmy wiedzieć, aby nie czuć pewnego rozczarowania. Czasami niezbędne jest zdecydowanie się na zabiegi kosmetyczne, np. wykonane metodą laserową, ostatecznością jest zawsze medycyna estetyczna i użycie skalpela. Niestety w niektórych przypadkach jak i formach zaniedbania skóry bywa to ostateczne i jedyne posunięcie.

Pamiętajmy zatem, że sama dieta to nie wszystko. Jest to szereg tak wielu zmian i procesów zarówno dla organizmu, jak i samego ciała, że należy podjąć większego wysiłku, aby efekty, na które tak bardzo liczymy, rzeczywiście spełniały nasze oczekiwania. W innym przypadku zamiast radości, możemy poczuć ogromne rozczarowanie. Czy jednak tego oczekujemy przy zastosowaniu aż tak wielu wyrzeczeń? Dlatego też dbajmy o skórę, fundujmy jej regularne masaży przy bezpośrednim użyciu np. peelingu z kawy, który możemy wykonać sami w domu. Dzięki niemu nasza skóra będzie nie tylko jędrna, ale i nabierze delikatnego, brązowego odcienia. Ponadto warto pomyśleć o przemiennych prysznicach, które wbrew pozorom, również maja ogromny wpływ na ukrwienie jak i jakość skóry. Dbajmy zatem o siebie całe, a nie tylko o wagę.

W: Główna, Uroda Tags: , ,

Podobne wpisy:

Piękna i zadbana cera! Piękna i zadbana cera!
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.