Jak zabezpieczyć się przed starzeniem skóry

Lata biegną nieubłaganie, a każda kobieta z roku na rok niestety nie młodnieje. Przeżyte lata odbijają się szczególnie wyraźnie na naszej skórze, na której odznacza się każdy smutek i radość. Na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, skóra traci młodzieńczy blask i elastyczność, a ręce i szyja powoli się marszczą. Z tymi biologicznymi normami bardzo trudno jest się pogodzić kobietom, które chciałyby przez całe życie pozostawać piękne młode i pełne wdzięku, przez co uporczywie walczą z każdą pojawiającą się bruzdą i niedoskonałością, zapominając przy tym o zdrowym rozsądku. Nie pomagają temu również media, które lansują obraz nierealnych, choć estetycznie wyglądających kobietach nawet w średnim wieku, które dzięki kosmetycznym zabiegom i magii programów komputerowych na okładkach największych pism i magazynów prezentują się doskonale i nieskazitelnie. Jak wiadomo nie zawsze warto jest stale gonić za niedoścignionym ideałem, jednak można zrobić kilka rzeczy, by starzenie się nie odbijało się drastycznie na naszym wyglądzie, a co za tym idzie kondycji psychicznej.

Jak powszechnie wiadomo, wzmożona mimika twarzy nie wpływa korzystnie na jej wygląd i dobrą kondycję, jednak jeżeli jesteśmy do niej przyzwyczajone bardzo ciężko będzie nam te mimowolne ruchy ograniczyć, choć warto się o to postarać. Z pewnością dużo łatwiej będzie zadziałać na skórę przy pomocy odpowiednich środków kosmetycznych. Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kremów, zarówno do pielęgnacji i stosowania na noc, jak i w dzień, które obecnie bardzo często pełnią funkcję świetnej bazy pod codzienny makijaż. Te specyfiki powinny być jednak odpowiednio dobrane do typu skóry i wieku jego posiadaczki, ponieważ źle stosowany może wywołać więcej niepożądanych niż adekwatnych efektów.

Jeżeli chcemy uniknąć zbyt szybkiego starzenia się naszej skóry, warto oprócz kremów stosować także maseczki a także stosowna odzież, na przykład stad. Ich nałożenie nie wymaga ogromnych umiejętności, a zakupić je możemy w każdej drogerii a nawet większości supermarketów. Jeżeli jednak wciąż nie jesteśmy usatysfakcjonowane efektami naszych starań, a nasze fundusze na to pozwalają można zdecydować się na wykonanie zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.