Jak dbać o stan cery

980f062373dc46d1fca367f918a99446Piękna cera to podstawa. Nic nie da perfekcyjny makijaż, jeśli cera jest zaniedbana. Wtedy będą niestety spod makijaży prześwitywać niedoskonałości. Zanim więc weźmiemy się za takie upiększanie, warto postarać się, by cera była po prostu piękna i zdrowa. To zaś wymaga na ogół regularnego, konkretnego podejścia, w zakresie jej odpowiedniego oczyszczania, złuszczania, nawilżania, ewentualnie natłuszczania, odżywiania. Te wszystkie czynniki są bardzo ważne, żaden z nich nie może być pominięty, jednak na początek , by dobrze zadbać o potrzeby swojej cery – trzeba je oczywiście dokładnie poznać. Konieczne jest więc najpierw sprawdzenie, jaki mamy typ cery.

Wiele kobiet się nad tym nie zastanawia i kupuje kosmetyki, kierując się np. przyzwyczajeniem, marką, ceną, reklamą. Tymczasem stosowanie nawet zwykłego kremu, który nie jest dobrany do potrzeb danej cery, może się okazać złym i nietrafionym pomysłem i może się okazać, że w ten sposób tylko pogorszymy wygląd i stan cery, doprowadzimy do jej przesuszenia lub wręcz przeciwnie, do zatkania porów i powstawania wyprysków. Dlatego do cery suchej używa się kosmetyków innych, do cery tłustej innych. Mogą się też np. zmieniać potrzeby cery, więc trzeba zawsze sprawdzać, jak ona reaguje na dane kosmetyki, czy nie trzeba czegoś zmienić. Czy nie powinno się zacząć stosować jakichś innych kosmetyków, czy nie byłoby możliwości, by jednak to zmienić, gdyż cera na to źle reaguje. Trzeba więc zawsze to odpowiednio obserwować. Wiele osób nadal ma wielkie problemy z cera, mimo iż okres dojrzewania i nastoletniej burzy hormonów mają już za sobą. Dlatego tak naprawdę prawidłowe oczyszczanie skóry jest nadal podstawa.

W przypadku niektórych kobiet na takie pogorszenie cery może powodować fakt stosowania nieodpowiednich kosmetyków do makijażu, jak i nieprawidłowy demakijaż lub w ogóle jego brak. Zaniedbania w tym zakresie mogą sprawić, ze niestety cera się pogorszy, będą się pojawiać wypryski, gdyż resztki makijażu się będą kumulować w porach skóry. Dlatego trzeba prawidłowo przeprowadzać proces demakijażu, a co jakiś czas, raz w tygodniu trzeba też zastosować peeling. Dzięki temu skóra będzie mogła pięknie się prezentować, świeżo i zdrowo, nie będą w porach skóry zalegać zanieczyszczenia, które są w postaci czarnych kropek, szpecących wygląd skóry.

To bardzo ważne, gdyż takie po prostu ukrywanie niedoskonałości makijażem to tylko wygodna postawa. To, ze mamy coraz lepsze kosmetyki kryjące do makijażu nie oznacza, ze można sobie pozwolić na zaniedbanie dbania o wygląd i zdrowie cery. Tak naprawdę nawet makijaż i tak dużo lepiej wygląda na skórze, która jest zdrowa, piękna i promienna, ma podkreślić jej urok, a nie zakamuflować, stworzyć maskę. Zawsze w przypadku cery z problemami konieczna jest grubsza warstwa makijażu, a ta niestety nawet precyzyjnie nałożona wygląda nienaturalnie. Mimo wszystko więc lepiej jest dobrze na ten temat pomyśleć, poczytać, sprawdzić, jakie ma potrzeby nasza skóra, z jakimi problemami się zmaga, jak możemy jej pomóc, by uzyskać piękny i promienny jej wygląd. To może być w takim razie bardzo pomocne i kluczowe.

W: Porady

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.