By włosy były zawsze piękne

Beautiful blond woman with long curly hair and style makeup. Girl posing on white background

Piękne włosy to coś, o czym marzy każda kobieta. Długie, lśniące, dające łatwo się układać potrafią dodać uroku każdej stylizacji. Nie zawsze jednak ich pielęgnacja przebiega właściwie, przez co same im szkodzimy. Podpowiadamy co robić, aby włosy zawsze były w idealnej kondycji.

Kosmetyki zawsze muszą być dobrze dobrane

Każda kobieta musi sobie uświadomić, że włosy tylko wtedy będą wyglądały doskonale, jeśli do ich pielęgnacji będziemy używać kosmetyków zgodnych z ich potrzebami. Jeżeli sama nie wiem, czy twoje włosy są susze czy normalne, a może przetłuszczające się, zapytaj o radę fryzjera – z pewnością podpowie, jaki szampon i odżywkę powinnaś kupować.

Nie ograniczaj sztucznie mycia głowy

Dobrze wyglądają tylko świeże i czyste włosy. Nie warto więc sztucznie ograniczać ich mycia – jeżeli tylko widzisz, że włosy tracą dobry wygląd, zaczynają robić się tłuste, natychmiast je umyj. Spora część kobiet musi być włosy nawet codziennie (najczęściej są to właścicielki włosów przetłuszczających się). Teorie mówiące o tym, że rzadsze mycie głowy ogranicza wydzielanie sebum możesz włożyć między bajki. Jeżeli twoje włosy są suche, wystarczy, jeśli umyjesz je raz na trzy dni – mycie pozwoli usunąć z ich powierzchni zgromadzone na nich zanieczyszczenia.

Nie szarp mokrych włosów

Po myciu odczekaj trochę aż włosy nieco przeschną. Te mokre można bowiem bardzo łatwo połamać, a nawet wyrwać. Najlepiej przed przystąpieniem do czesania nałożyć na włosy odżywkę, wygładzić je dłońmi, a dopiero potem zacząć je rozczesywać. Dobrym rozwiązaniem są dostępne w sklepach preparaty, które ułatwiają rozczesywanie włosów. Tak, one naprawdę działają!

Zawsze wysusz włosy zanim wyjdziesz na zewnątrz w zimę

Jeżeli nie chcesz zniszczyć sobie włosów, nigdy nie wychodź na zewnątrz z mokrymi w czasie mrozów i niskich temperatur. Pamiętaj, że takie zachowanie może nie tylko pogorszyć kondycję włosów, ale również negatywnie wpłynie na zatoki oraz ukrwienie skóry, a to w konsekwencji może doprowadzić nawet do rozpoczęcia procesu łysienia.

Gorąco też im szkodzi!

Włosy nie lubią nie tylko zimna, ale również gorąca. Dlatego kiedy je suszysz, pamiętaj, aby suszarkę trzymać w odpowiedniej odległości. Ograniczaj również korzystanie z lokówki i prostownicy – po te urządzenia sięgaj tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Traktuj je jak rozwiązanie na wielkie wyjścia.

Ogranicz używanie preparatów do stylizacji

Im lepiej lakier czy pianka trzymają włosy w ułożony przez nas sposób, tym więcej znajduje się w nich sztucznych składników. Takie substancje źle znoszą każde włosy, ale najbardziej negatywnie odbija się to na kondycji włosów cienkich i delikatnych oraz tych, które regularnie są farbowane. Często stylizowane włosy mogą być poważnie osłabione, pojawia się także ryzyko ich kruszenia się. Jeżeli więc możesz zrezygnować z użycia lakieru czy pianki, zrób to! Najlepiej ustal w tygodniu przynajmniej dwa dni dla twoich włosów i nie używaj wtedy kosmetyków do stylizacji w ogóle. Szybko zobaczysz jak poprawiła się ich kondycja.

W: Kosmetyki, Porady, Zabiegi

Ostatnie wpisy:

Jak dobrać manicure do koloru sukienki? Jak dobrać manicure do koloru sukienki?
Na jakie majtki damskie się zdecydować? Na jakie majtki damskie się zdecydować?
Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki?
Sylwetka a dobór bielizny Sylwetka a dobór bielizny
© 2019 Beauty Portal.
Proudly designed by Theme Junkie.